Lindex pro čistou vodu

Lindex pro čistou vodu

25. srpen 2017, WaterAid, Lindex, čistá voda, kampaň

Sponzorované odkazy

Od 24. srpna budou zákazníci nakupující v prodejnách Lindex moci zaokrouhlit svůj nákup ve prospěch organizace WaterAid. Takto získané peníze budou financovat důležité aktivity organizace WaterAid, která usiluje o lepší dostupnost zdravotně nezávadné vody a lepší hygieny v nejchudších částech světa.

„Voda a vše s ní spojené je pro společnost Lindex velmi důležitá a je součástí její dlouhodobé práce na poli udržitelnosti. Peníze získáváme společně s našimi zákazníky, a podpoříme jimi velmi důležitou práci organizace WaterAid,“, říká Sara Winroth, manažerka udržitelnosti výroby ve společnosti Lindex.

Dostupnost čisté vody a hygieny patří k lidským právům. Navzdory tomu se dostupnosti zdravotně nezávadné vody nedostává více než 650 milionům lidí, další 2,4 miliardy jich nemá přístup k řádné hygieně. Každý rok umírá zhruba 290 000 dětí na nemoci způsobené zdravotně závadnou vodou a neuspokojivou hygienou. To znamená téměř 800 každý den.

„Jsme velmi rádi a vděčni společnosti Lindex za odhodlanost, kterou prokazuje při podpoře organizace WaterAid. Je úžasné, že zákazníci společnosti Lindex mohou nyní snadným způsobem přispět a podílet se na tom, že zdravotně nezávadná voda bude nyní dostupná většímu počtu lidí. Každá věnovaná částka zachrání a změní život těm nejchudším lidem na světě, kteří se dnes musí obejít bez toho, co my považujeme za samozřejmé zdravotně nezávadné vody,“ říká Cecilia Chatterjee-Martinsen, generální ředitelka švédské pobočky organizace WaterAid.

Kampaň startuje 24. srpna a potrvá do 30.srpna. Na video ke kampani mrkněte zde

WaterAid je mezinárodní organizací, která usiluje o svět, kde má každý přístup k čisté vodě a lepší hygieně. Organizace spolupracuje s místními partnery na udržitelných a dlouhodobých řešeních a u subjektů s rozhodovací pravomocí lobbuje za větší snahu o zajištění těchto základních potřeb na státní i globální úrovni. Působí ve 37 státech a od roku 1981 zajistila zdravotně nezávadnou vodu 25 milionům lidí a lepší hygienu 24 milionům.

Zdroj foto: Lindex.com

Autorem článku je Pavla Jelínková. Článek najdete v kategorii ostatní a ostatní.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu