Reportáž z workshopu Levis na festivalu United Islands

Reportáž z workshopu Levis na festivalu United Islands

1. červenec 2018, Levis, workshop, United Islands, hudební festival

Sponzorované odkazy

Na festivalu United Islands, který se jako každoročně konal v třetím červnovém týdnu na Kampě, Střeleckém a Slovanském ostrově, měl místo i kreativní workshop značky Levis.

United Islands of Prague je pravidelný hudební festival v Praze. Festivalový areál je bez zábran a zcela zdarma dostupná všem zájemcům. Pro rodiny s dětmi je připraven doprovodný program na Dětském ostrově.

Akce se koná tradičně v Praze na Kampě, na Střeleckém a Slovanském ostrově pod širým nebem. Pestrý program nebývá jen na open air části, ale i ve vybraných klubech, kde festival pokračuje v nočních hodinách.

Každý rok se festival rozrůstá o nová místa. Součástí hlavního programu festivalu, který probíhá především na ostrovech, je i zvláštní scéna Open Mike a Klubová noc probíhající ve čtvrtek večer v různých klubech v Praze. Na Open Mike se každoročně představují nové tváře, ale i odvážlivci z publika.

A jedním ze zajímavých míst byl workshop značky Levis s jejich kreativní dílnou. Mohli jste si zde nechat upravit cokoli denimového značka Levis, ba co víc zapojit se i sami do tvorby.

Společně se ve stánku s dílnou vyladilo spoustu denimových kousků a k tomu jste mohli poslouchat Davida Kollera, Vypsanou Fixu nebo Buty. Do rockových rytmů se mísilo vrnění šicího stroje krejčích Levis workshopu.

Ti přišívali a našívali různé aplikace, třeba drsné tisky ze sítotiskové dílny nebo ručně vyrobené denimové růžičky, vyšívali monogramy a značky, destruovali panenský denim, který za pár minut vypadal, jako byste ho nosili roky. Do rytmů bicích tiskaři ze Sítodílny klapali síty s barvou, přejížděli stěrkou a hučeli fény sušícími vaše výtvory.

Na sítotisku byly nejoblíbenější motivy Dana Bárty, který pro nás navrhl fórek Levi’s x Pravi’s, a něžná lištička od Lely Geislerové. Hodně z vás si vytisklo i grafiky s Levi Straussem nebo naše kultovní poletující Batwing loga v žižkovském tunelu.

Výtvarný koutek vedla Andrea Žabka Klváčková a letními motivy a barvami se snažila přivolat slunce. Úžasné bylo pozorovat kreativní zápal mladé módní návrhářky Natálie Dufkové, absolventky UMPRUM, která přepracovávala jednu naši ikonu – džísku.

Aplikovala na ni kousky z naší další kultovky – několika vysloužilých pětsetjedniček. U jedné verze se zaměřila především na přední část, u druhé naddimenzovala záda. Hned je vyzkoušely herečky Aničky Kameníková a Fialová.

A pokud Levis worskhop nezstihli, můžete si své kousky nechat vyladit v některém z pražských Levi’s® Tailor Shopů, například v Palladiu nebo na Václavském náměstí 10.

Zdroj foto: Levis

Autorem článku je Pavla Jelínková. Článek najdete v kategorii dámské oblečení, módní peklo, ostatní, pánské oblečení a značky a značkové oblečení.

Nejnovější články

Baťa a charitativní tenisky

Baťa a charitativní tenisky

14. prosinec 2018

Bundový speciál pro muže

Bundový speciál pro muže

11. prosinec 2018

Pohodlí pro chladné dny

Pohodlí pro chladné dny

10. prosinec 2018

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu