Sluneční brýle Louis Vuitton - Savoir Faire

Sluneční brýle Louis Vuitton - Savoir Faire

24. duben 2013, Louis Vuitton, sluneční brýle Louis Vuitton, sluneční brýle, luxusní sluneční brýle, značkové sluneční brýle, LV Monogram

Sponzorované odkazy

Pokud letos toužíte o opravdu kvalitních, vysoce módních a nevšedně krásných slunečních brýlích, určitě se ihned zamilujete do brýlí luxusní značky Louis Vuitton, které zaručují nejen všechny výše zmíněné kvality, ale i daleko více. Louis Vuitton je značka s bohatou historí a samozřejmě i sluneční brýle LV mají tu svou.

Sluneční brýle Louis Vuitton - Savoir Faire (http://www.luxurymag.cz)

První sluneční brýle značky Louis Vuitton měly premiéru na mole přehlídky jaro/léto 2003. Slavné ‚kočičí oči‘ se jako kolekce představily v říjnu 2005 u příležitosti znovuotevření vlajkového obchodu značky na Champs-Élysées v Paříži. Klasicismus a elegance – kolekce brýlí Louis Vuitton je vyráběna se vším know-how značky, kreativní invencí a inovací, podle sezonních trendů a v mimořádně široké paletě barev, na základě návrhů designérského studia Louis Vuitton pod uměleckým vedením Marca Jacobse. Není jednoduché takové brýle vyrobit – každý model je tak nejen praktickým doplňkem, ale skutečnou ozdobou tváře. A koupit je lze jen a pouze ve značkových obchodech sítě Louis Vuitton.

KNOW-HOW A INOVACE

Sluneční brýle Louis Vuitton se vyrábějí ve dvou oblastech s dlouhou odbornou tradicí: ve městě Morez na východě Francie a v oblasti Cadore v Itálii. Výroba vychází z řemeslné tradice a know-how a je vedená snahou po dokonalosti – v osmi partnerských dílnách se plných 60 % úkonů dělá ručně. K výrobě jednoho páru slunečních brýlí Louis Vuitton je třeba 200 samostatných úkonů. A nástroje – soustruhy, formy, leštičky…Ty zůstávají již od nepaměti ceněným pomocníkem v tomto na přesnost velmi náročném řemesle, které je svými kořeny svázáno s výrobou hodinek. Ve městě Morez je technologie výroby neustále optimalizovaná a obohacovaná o nejmodernější inovace, které – spolu se zkušenou rukou a okem řemeslníka – dávají mimořádně dokonalý výsledek.

Sluneční brýle Louis Vuitton - Savoir Faire (http://www.luxurymag.cz)

IKONY

Dva z kultovních modelů slunečních brýlí jsou v nabídce od svého uvedení na trh v roce 2005 dodnes. K nim se postupně přidaly další ‚ikony‘, jejichž výroba vyžaduje 110–120 úkonů. Některé páry jsou vyráběny třívrstevnou technologií – tři vrstvy acetátu jsou upraveny tak, aby byla vidět ta nejhlubší, průhledná.

Sluneční brýle Louis Vuitton - Savoir Faire (http://www.luxurymag.cz)

POZORNOST VĚNOVANÁ KAŽDÉMU DETAILU

Obroučky ve tvaru okvětních lístků, zdobené květy, delikátně tvarované kovové součásti zdobící stranice. Ryté a následně malované emblémy značky diskrétně odkazují na kvítky Monogram, ozdobné nýty oživují tradici zámků na slavných kufrech Louis Vuitton a hra matných a lesklých ploch evokuje grafickou symetričnost šachovnicového vzoru Damier. Od plastových sedýlek na nosu po stranice, od můstku po klouby – síla spočívá v detailu. Proto se také sluneční brýle Louis Vuitton mohou skládat až z 30–50 součástí, z nichž některé jsou z vyřezány z ebenového dřeva nebo jsou vyrobeny exkluzívní technologií, která umí spojit vrstvy dřeva a hliníku pro maximální lehkost a pohodlí.

Sluneční brýle Louis Vuitton - Savoir Faire (http://www.luxurymag.cz)

KNOW-HOW VE SLUŽBÁCH DOKONALOSTI

Výroba jednoho páru slunečních brýlí Louis Vuitton vyžaduje mnoho samostatných úkonů, z nichž každý musí být proveden přesně podle přísného standardu. Přesnost hraje nejdůležitější roli – od acetátu po finální kontrolu. Acetátové součásti jsou nařezány z desek o tloušťce 1–4 mm. Acetát je 100% přírodní materiál – odvozen z bavlny, je hypo-alergenní a biodegradovatelný. Řemeslníci v regionu jej používají již od 19. století. Zásadně důležitou technologickou fází je leštění v bukových bubnech. Obroučky se umístí do nádoby naplněné pemzou z ostrovů Lipari a štěpinkami diamantového tvaru z bukového dřeva z listnatých lesů v Maďarsku. Buben se otáčí rychlostí 30 otáček za minutu; leštění je dvoufázové. Proces kompletace je také vícefázový: osazení dekorativních nýtů pomocí lisu; v některých případech po nahřátí s cílem zvýšit odolnost stranic; ohýbání a závěrečné leštění. Na rozdíl od injektovaného materiálu může acetát povolit a ztratit pevnost. Proto je velká pozornost věnována řemeslnému provedení, každému detailu – ať již to jsou ‚granulky‘ v materiálu, v konkrétní barevné paletě exkluzivní pro značku Louis Vuitton.

Sluneční brýle Louis Vuitton - Savoir Faire (http://www.luxurymag.cz)Sluneční brýle Louis Vuitton - Savoir Faire (http://www.luxurymag.cz)Sluneční brýle Louis Vuitton - Savoir Faire (http://www.luxurymag.cz)Sluneční brýle Louis Vuitton - Savoir Faire (http://www.luxurymag.cz)Sluneční brýle Louis Vuitton - Savoir Faire (http://www.luxurymag.cz)Sluneční brýle Louis Vuitton - Savoir Faire (http://www.luxurymag.cz)
Autorem článku je Beáta B.. Článek najdete v kategorii sluneční brýle.

Nejnovější články

Alpine Pro pro zimu 2016

Alpine Pro pro zimu 2016

4. prosinec 2016

Vánoce již buší na dveře

Vánoce již buší na dveře

30. listopad 2016

Vánoční inspirace s F&F

Vánoční inspirace s F&F

30. listopad 2016

Zimní ladění s Bushmanem

Zimní ladění s Bushmanem

29. listopad 2016

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu