Fashion trend: kitten heels

Fashion trend: kitten heels

21. červen 2013, kitten heels, boty na nízkém podpatku, nízký podpatek

Sponzorované odkazy

Kitten heel je krátký, úzký podpatek, obvykle 3,5 cm až 4,75 cm vysoký, s lehkým zakřivením od kraje paty, což jim dává větší stabilitu.

Historie kitten heels

Tento styl bot byl přestaven v pozdních 50. letech jako formální módní obuv pro mladé dospívající dívky. Byl to pro ně skvělý způsob jak se pomalu naučit chůzi na podpatcích. Vyšší podpatky by byly v té době považovány za nevhodné pro dívky kolem 13. roku. Nicméně na začátku 60. let se tato výška podpatku stala módní i pro starší mládež a ženy všech věkových kategorií, a to až do zániku jehlových podpatků ke konci 60. let. Poté se kitten heels znovu objevily v roce 1980 spolu s klínovými podpatky a staly se opět módní až do roku 2003.

Vysoký nebo raději nízký podpatek?

Pro mnohé z nás je určitě velmi těžké vzdát se vysokých podpatků a platforem, obzvláště výška postavy dosahuje jen něco mále přes 160 cm. Ale pro naše nohy to není nic zdravého a jednou za čas by si měly odpočinout v botách s nižším podpatkem. Budete překvapeny, jak mohou být boty s kitten heel podpatkem elegantní a nyní navíc vysoce trendy.

Kitten heels jsou elegantní i trendy

Boty s kitten heels podpatkem jsou skvělé do kanceláře. V botách jste zde celý den, a proto by měly být pohodlné, aby Vás v nich nebolely nohy. V tomto případě zvolte odstíny spíše neutrální, jako je černá, hnědá, tmavě modrá, vínová nebo olivová. Po práci se ale můžete trochu odvázat a vybrat si z palety odstínů ty více zářivé a odvážnější.

K čemu obout kitten heels

Kitten heels boty se dají nosit jak s kalhotami, tak i se sukní.

Dokonale sofistikovanou elegancí, kterou vytvořila Audrey Hepburn společně s kitten heels se můžete inspirovat v nejednom jejím filmu. Přesvědčíte se, že dokonalé spojení tvoří kitten heels i s šaty.

Skvěle vypadají se úzkými džíny a tílkem, přes které si můžete obléci svetr s velkými dírami.

Kitten heels ale nepatří jen do elegantního světa módy, jejich barevnější varianty můžete kombinovat s barevnými tunikami a tričky s potisky.

Fashion trend: kitten heels (http://www.luxurymag.cz) Fashion trend: kitten heels (http://www.luxurymag.cz) Fashion trend: kitten heels (http://www.luxurymag.cz) Fashion trend: kitten heels (http://www.luxurymag.cz) Fashion trend: kitten heels (http://www.luxurymag.cz)

Zdroj: www.polyvore.com

Autorem článku je Jana A.. Článek najdete v kategorii obuv a letní boty.

Nejnovější články

Alpine Pro pro zimu 2016

Alpine Pro pro zimu 2016

4. prosinec 2016

Vánoce již buší na dveře

Vánoce již buší na dveře

30. listopad 2016

Vánoční inspirace s F&F

Vánoční inspirace s F&F

30. listopad 2016

Zimní ladění s Bushmanem

Zimní ladění s Bushmanem

29. listopad 2016

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu