Hodinky jako šperk / Luxusní dámské hodinky Chopard

Hodinky jako šperk / Luxusní dámské hodinky Chopard

22. září 2008, hodinky, dámské hodinky, hodinky Chopard, Chopard šperky

Sponzorované odkazy

Také si myslíte, že hodinky jsou pouze užitkový předmět a na jejich vzhledu zas tak nezáleží, důležité je jen, aby šly pokud možno přesně? Tento názor sdílí spousta lidí a přitom od samého počátku byly hodinky, zprvu kapesní, považovány za určitý druh šperku a byly vyráběny z drahých kovů a bohatě zdobeny.

I dnes mohou naše zápěstí zdobit hodinky-šperk zhotovené v dílnách renomovaných výrobců, kteří jsou ochotni plnit i přání skutečně náročných zákazníků. Už samotná jména švýcarských hodinářů, mezi něž patří již téměř sto padesát let Chopard, vzbuzují představu luxusu, dokonalého řemeslného zpracování a nadčasového designu.

Firmu založil v roce 1860 ve věku čtyřiadvaceti let Louis-Ulysse Chopard jako rodinný podnik zaměřený na vývoj přesných kapesních hodinek a chronometrů. V roce 1920, kdy firma přesídlila do Ženevy, byla zahájena výroba vysoce kvalitních hodinek. Hodinky od Chopardů se ve své době staly synonymem přesnosti – rodina byla dokonce jedním z hlavních dodavatelů pro švýcarské dráhy. V rukou rodiny Chopardovy zůstala výroba hodinek do roku 1963, kdy se majitelem firmy stal Karl Scheufele, pod jehož vedením došlo k velkému rozšíření podniku: pod značkou Chopard se začaly vyrábět dámské hodinky z drahých kovů a charakteristické šperky, které kombinují zlato, brilianty a safírové sklo. V této době také spatřila světlo světa první ucelená kolekce nazvaná Happy Diamonds.

Kolekce La Strada

Hodinky zhotovené často z bílého či žlutého zlata nebo jiných ušlechtilých kovů, zdobené drahými kameny mohou být skvělým doplňkem elegantního kostýmu i velké večerní toalety a záleží jen na vás, zda zvolíte model nenápadně luxusní, nebo dáte přednost hodinkám, jež upoutají pozornost na první pohled. Řady Happy Diamonds, Happy Spirit, La Strada nebo Ice Cube představují ucelené řady, k hodinkám je tak možno pořídit i odpovídající prsten, náušnice či náhrdelník, to vše v bílém nebo žlutém zlatě. Každá řada také nabízí na výběr z několika typů hodinek, které se liší například tvarem, zpracováním ciferníku nebo řemínkem.

Kolekce Happy Diamonds

A ještě něco navíc: kromě toho, že skvěle vypadají, všechny také dobře jdou: vždyť jsou to přece hodinky.

Autorem článku je Lucie Ž.. Článek najdete v kategorii šperky a hodinky.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu