Krajka v podzimní módě 2014

Krajka v podzimní módě 2014

5. říjen 2014, krajka, krajkové šaty, zdobení krajkou

Sponzorované odkazy

Mohlo by se zdát, že krajka vklouzla do našich šatníků s překvapivou lehkostí. Šijeme z ní večerní róby, užíváme si zajímavé cropp topy a nezdráháme se ani pouhých detailů vytvořených pomocí krajky. Smyslnost, důvtip a originalita jsou tři výrazy, které by možná dokázaly vystihnout balancující povahu krajky. Balanc na hraně vysoké elegance a volnočasové módy.

Krajka v podzimní módě 2014 (http://www.luxurymag.cz)

Svou novodobou cestu mezi běžně nositelné materiály si krajka začala vyšlapávat už v roce 2010, kdy se objevuje výrazněji v kolekcích slavných návrhářů. Půvabně ji zpracovala na příklad značka Celine. Jedinečného pojetí a zpracování se jí dostalo v rukou Riccarda Tisci pro značku Givenchy. Jakýsi punc nositelnosti vtiskl krajce Valentino. Z něčeho smyslného a atraktivního pro večerní akce, vytvořil prvek se sportovním rázem vhodný i pro běžné nošení.

Podzim 2014 se ke krajce obrací s velkou pozorností a nechává jí nemalý prostor ve svém šatníku. Nikoho snad už nepřekvapí, že módní svět se zamiloval do kontrastů a netradičních kombinací. Krajka působí jako vyjádření intimity ženství. Z krajkového prádla ale povyšuje do nejvyšších míst outfitů a dostává se na kabáty a kalhoty. Kombinuje se s výrazně odlišnými materiály, jako je koženka, satén nebo pletenina.

Krajka v podzimní módě 2014 (http://www.luxurymag.cz)

Letošním trendem je zejména oblečení našité z jednoho kusu krajky. Sice se stále setkáváme i s krajkovými detaily, ale přednost se dává „celokrajovému“ oděvu. Nemusíte se bát, že šaty z krajky budou působit příliš elegantně. K dispozici jsou varianty v netradičních střizích a v různých barevných provedeních.

Krajka v podzimní módě 2014 (http://www.luxurymag.cz)

Pokud nechcete mít z krajky celé šaty či halenku, můžete využít pouze nepatrného detailu. Tím myslím na příklad tílko s lemem z krajky, přes které oblékneme svetřík v kontrastní barvě. Nebo lze běžně zakoupit mikiny a trika zdobené krajkou – příjemný kompromis mezi sportovní a elegantní módou.

Krajka v podzimní módě 2014 (http://www.luxurymag.cz)

Zdroj: www.asos.com

Autorem článku je Martina B.. Článek najdete v kategorii dámské oblečení.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu