Trendy dámské podzimní svetry

Trendy dámské podzimní svetry

12. listopadu 2014, podzimní svetry, pletený svetr, svetrový kabát, svetr kašmír

Sponzorované odkazy

Dámský svetr bych s přehledem nominovala v kategorii skokana roku na první místo. Během posledních let se sice objevil v nekonečném množství střihů, tvarů a barevných zpracování, ale tento rok mi jeho posun připadá nejvýznamnější. Možná zaujmete zcela jiný postoj, ostatně žebříček módní hitparády si může sestavit každý sám. Baví mne oversize svetry, obdivuji funkčnost kabátových svetrů, jsem nadšená z návratu ponča a užívám si ležérní outfity se svetry, které vypadají jako přesně ty, jaké nám šily babičky. Co přináší podzimní trendy?

Pončo nebo oversize?

Začněme tedy rovnou u oněch obřích svetrů, které mnohdy vypadají jako zapůjčené kousky od staršího bratra nebo s retro vzhledem jako od dědečka. Dnes už neplatí, že pončo je svetr, který se obléká přes hlavu a nemá rukávy. Dnes mít pončo rukávy klidně může, a pokud budeme chtít, klidně jej můžeme nazývat kabátový svetr nebo svetrová vesta. Terminologie přeci jen až tak důležitá, stejně tak jako trendy. Přiznejme si, že stále více trendy je vypadat ležérně. Tak, jako bychom neměli s oblékáním žádnou práci.

Narazili jsme na kabátové svetry. Osobně si nedovedu představit nic pohodlnějšího. Na druhou stranu se často setkávám s rozpaky typu „jak je kombinovat.“ Vlastně nijak. Svetrové kabáty se nosí na dlouhé mikiny, pletené šaty nebo na kožené kalhoty. Variant je opravdu mnoho.

Mohair, kašmír a vlna

Při výběru svetru většinou zohledňujeme materiál. Letos dostávají přednost jemné svetry z kašmíru. Stále se drží vpředu mohair a zároveň se vrací vlna. Krátké vlněné svetry vypadají perfektně s boyfriend džínami, nebo kombinované s ležérními tepláky.

Na závěr bych vyzdvihla jemné svetry dozdobené kontrastními aplikacemi. To mohou být cvočky, zipy nebo pouze jiný druh látky. V popředí je stále krajka a koženka, tak se nestyďte být sexy i ve svetru.

Zdroj: www.zara.com , www.asos.com

Autorem článku je Martina B.. Článek najdete v kategorii dámské oblečení.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu