Plesová sezóna se blíží – co na sebe?

Plesová sezóna se blíží – co na sebe?

16. listopad 2014, plesové šaty, koktejlové šaty, dlouhé šaty, ples

Zima je dlouhým lezavým obdobím, které obzvláště v České republice, jako by nebralo konce. Plesy jsou tak jedním z mála momentů, které tuhým mrazům dodají na eleganci a zkrátí to nekonečné čekání na veselé a barevné jaro. Během plesové sezóny se odreagujete od starostí všedních dní, seznámíte se s novými lidmi a také ze sebe můžete udělat dámu, která jindy uklízí a stará se o neposedné děti. Tyto společenské akce jsou zkrátka pro všechny ženy jakýmsi únikem od reality, na který se nesmírně těší.

Pakliže se i vy v nastávajícím roce chystáte na firemní večírky, bály a jiné společenské události, rozhodně vám nesmějí chybět luxusní plesové šaty, díky kterým se jako mávnutím kouzelného proutku, proměníte v popelku.

Šaty pro každou příležitost

Ne každá žena si potrpí na okázalost a i při výběru plesových šatů, myslí na praktičnost. Bojíte se, že byste majestátní róbu neunosily? Pak si pořiďte neutrální koktejlové šaty, které jsou skvělou volbou nejenom na plesy, ale také na jiné společenské události formálnějšího charakteru. Letošní rok jsou módním hitem opět květy, které doslova zaplavují všechny obchody s oděvy a doplňky. Odvážnější povahy tak mohou sáhnout po rostlinných motivech a výraznějších barvách. A pokud chcete spíše splývat s davem, nikdy nic nezkazíte jednoduchými černými pouzdrovými šaty s jemným rozparkem nebo decentním výstřihem, ladící k blond kštici i k černým kadeřím.

Plesová sezóna se blíží – co na sebe? (http://www.luxurymag.cz)Plesová sezóna se blíží – co na sebe? (http://www.luxurymag.cz)

Nebojte se ukázat nohy

Ty tam jsou doby, kdy ženy nemohly ukázat kousek holé kůže a naopak se musely zahalovat do těžkých a nepříliš pohodlných látek. Doba rapidně pokročila a vy se tak, dokonce na plese, můžete objevit v kratších šatech, které nechají vyniknout krásně tvarovaný nohám. A i v tomto případě máte nespočet možností, jak na plese zaujmout. Plnější postavy mohou vsadit na ,,áčkové“ sukně, zahalující problematičtější partie, štíhlým dámám zase naopak prospěje upnutý střih, obepínající boky a hýždě. Co se kratší varianty plesových šatů týče, zde se mějte na pozoru, neboť existuje poměrně tenká hranice mezi sexy modelem a nevkusností. Myslete na to, že méně je někdy více a když už se rozhodnete pro výstřih, nechejte sukni raději delší.

Plesová sezóna se blíží – co na sebe? (http://www.luxurymag.cz)

Róba pro nezapomenutelný zážitek

V životě dívek a žen se odehraje několik okamžiků, na které by měly vzpomínat s radostí a láskou. Jedním z nich je například maturitní ples, který si většina středoškolaček plánuje od prvního ročníku. Šaty na tuto událost musejí přesně odpovídat představám mladé dámy a splňovat je ve všech bodech, a to i za předpokladu, že se vzdá dlouhé róby a sáhne po kratším a odvážnějším modelu.

Plesová sezóna se blíží – co na sebe? (http://www.luxurymag.cz)

Jako dáma z červeného koberce

Většina plesů nebo večírků je spíše lehce formálního charakteru, kde vám koktejlové šaty nebo dokonce kalhotový kostýmek, bohatě postačí. Nicméně existují akce, které si přímo žádají dlouhé večerní šaty, které reprezentují váš styl a postavení. Chystáte se na velkolepý ples do Opery či na obdobnou událost? Pak se bez dlouhých plesových šatů, rozhodně neobejdete.

Plesová sezóna se blíží – co na sebe? (http://www.luxurymag.cz)

Výběr dlouhých plesových šatů se dá zvládnout i na internetu díky velkým fotografiím, podrobného popisu a přesným rozměrům. Délka nesmí být příliš dlouhá, ale ani nad kotníky, šaty by vám neměly nikde odstávat, tlačit, ani se nepřirozeně hrnout. Jednoduše musejí padnout jako ulité. Jakmile budete mít vaši vysněnou róbu, nesmíte zapomenout ani na adekvátní doplňky, které mají jistá nepsaná pravidla. Decentní kabelka ve stylu psaníčka, jemné lodičky nebo otevřené střevíce, nepříliš křiklavý make up, vyčesaný drdol a ideálně luxusní šperky, které celému outfitu dodají punc exkluzivity. Díky těmto ověřeným kombinacím pak můžete hravě konkurovat hollywoodským hvězdám z červeného koberce.

Velký výběr plesových šatů najdete v e-shopu i-radost.cz

Autorem článku je Veronika Sýkorová. Článek najdete v kategorii dámské oblečení.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu