Obujte se do kozaček! / Kozačky podzim 2008

Obujte se do kozaček! / Kozačky podzim 2008

26. září 2008, kozačky, kozačky dámské, trendy kozačky, kozačky Baťa, boty Baťa, kozačky vysoké, kozačky nad kolena, kozačky 2008, kozačky.cz

Sponzorované odkazy

V někom evokuje babí léto nostalgii po uplynulé dovolené, pro jiného bývá signálem blížícího se podzimu a zimy a výzvou k obměnění šatníku, potažmo i botníku, někdo v tuto dobu už pokukuje po kozačkách. Není třeba čekat, až bude mrznout – kozačky se letos nosí již na podzim.

A vybere si opravdu každý – letošní nabídka potěší jak přívrženkyně pohodlných bot na téměř ploché podrážce, tak milovnice jehlových podpatků vysokých snad až do nebe. Ani barevnosti se meze nekladou: barvy mohou být tlumené a z temnějšího konce spektra, tedy univerzální černá, antracitová, tmavě hnědá či vínová nebo výrazné: červená, zelená, oranžová i fialová.

Kozačky na kolena

Po nějaké době se vracejí velmi oblíbené kozačky nad kolena. Jsou opravdu mimořádně sexy bez ohledu na jejich barvu či zdobení, díky podpatkům opticky prodlouží i nohy, které mají k dokonalosti trošku dál. Jen je třeba dobře uvážit, k čemu je obout, aby výsledek nevyzněl odvážněji, než by bylo nositelce milé. Skvěle tyto kozačky vypadají třeba s úzkými kalhotami a vyšívanou tunikou nebo jednoduchým pleteným svetrem lehce přes boky.

Další možností jsou stále oblíbené „jezdecké holínky“. Nevypadají sice tak efektně, podpatky mívají nizounké, takže na výšce nikomu nepřidají, dají se však mnohem snáz kombinovat s oblečením. Ať už z letošním aktuálních materiálů zvolíte tvíd nebo skotské káro, dáváte přednost kalhotám či delším sukním, před chladem se chráníte sakem nebo kabátkem, k těmto botám se hodí prostě všechno.

Toho, kdo dává přednost pohodlným modelům tak do půl lýtek a navíc si rád zavzpomíná na čvachtání v kalužích, jistě zaujmou boty na první pohled poněkud připomínající obyčejné gumáky. Na druhý pohled je to ale jasné – přece jen se jedná o kozačky, pohodlné, kožené a díky své jednoduchosti téměř univerzální. Shodnou se s kalhotami i sukněmi všech délek a šířek, rozumí si s kabáty, kabátky i bundami, dobře ladí s elegantním i sportovnějším stylem.

A tak určitě nemusíme litovat, že lodičky a baleríny uložíme zanedlouho k zimnímu spánku: můžeme se nazout do kozaček a užívat si v podzimním chladu příjemného pocitu, že máme nohy v teple. Naším typem pro vás jsou například kozačky značky Baťa, jichž tato firma nabízí velké množství a každý model je originální a stylový.

Kozačky 2008

Autorem článku je Lucie Žáková. Článek najdete v kategorii kozačky.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu