Značka Lindex se snaží pomáhat v nové jarní kampani Super role model

Značka Lindex se snaží pomáhat v nové jarní kampani Super role model

25. února 2015, jaro 2015, jarní kampaň, trička, Becouse I am a girl, Liya Kebede Fundation, Every mother counts, nadace, Liya Kebede, Toni Garrn, Christy Turlington Burns, Lindex, Super role model

Sponzorované odkazy

Mottem kampaně jednoho z předních evropských módních řetězců Lindex je letos na jaře ,,To, co děláš, říká, kdo jsi“. Tvářemi, které tuto kampaň reprezentují, se staly tři nádherné modelky Christy Turlington Burns, Liyi Kebede a Toni Garrn. Jedná se o ženy, které mimo předvádění se na přehlídkových molech a focení předních obálek časopisů, dělají i mnoho dobrého. Na jejich příkladech chce Lindex ukázat, že krása netkví jen v tom, jak člověk vypadá, ale také v tom, co dělá pro druhé. Tyto modelky byly vybrány jako vzory, neboli Super role models.

Všechny tři, jak Christy, tak LiyiToni jsou ženami a především matkami. Touto cestou se rozhodly jít i při své dosavadní pomoci. Christy Turlington Burns se angažuje v organizaci Every mother counts (v překladu Každá matka se počítá). Věděli jste, že každé dvě minuty umře žena na komplikace těhotenství či porodu? Modelka Christy Burns prožila po porodu svého prvního dítěte nečekané krvácení. O její bezpečí se v té chvíli postaral účinně vybavený lékařský tým. Ale co ženy, které nemají k takové péči přístup? V roce 2010 se proto rozhodla zapojit do práce v organizaci, která pomáhá ženám, matkám a dětem v Ugandě, Indonésii, Kongu, Tanzanii a dalších zemích. Every mother counts zajišťuje dopravu těhotným ženám do klinik, kde se dočkají poporodní péče, školí nové kvalifikované porodní asistenty, zřizuje laboratoře pro diagnostiku a léčbu nepřímých příčin úmrtí matek a mnohé další.

Christy Turlington Burns říká: „Zjistila jsem, že to, co skutečně hraje roli, je to, co děláte, jak to děláte a co děláte s tím, co máte. Jsem, kým jsem a líbí se mi, že tato kampaň poskytuje platformu každé z nás, Toni, Liye i mně, tedy ženám v různé fázi kariéry, které všechny ve svých životech dělají více než jen to, že jsou modelkami. Myslím, že je to pozitivní ukázat, že nikdo z nás není jen to, co se možná na první pohled zdáme být, a že každý má schopnost dělat více."

Liya Kebede založila svou vlastní nadaci Liya Kebede Fundation v roce 2005 pomáhající ženám, které to nejvíce potřebují. Podporuje vedoucí organizace, které pracují na snížení mateřských a novorozeneckých úmrtí v Africe. LKF financuje školení nemocničního personálu v mateřském centru v městské nemocnici na jihu Etiopie, kde je míra lékařů/populace 1 pro 150 000 a v roce 2010 nadace vybavila dětské oddělení okresní nemocnice Durame taktéž v Etiopii.

Modelka Toni Garrn se stala ambasadorkou plánu Becouse I am a girl, který pracuje s miliony dětí v 51 rozvojových zemích po celém světě. Hledá neustále nové cesty a příležitosti k podpoře dosažení rovnosti žen a mužů a práv dívek. Snaží se posunout nerovné mocenské vztahy, které podepírají diskriminace na základě pohlaví. Cílem plánu je zajistit dívkám kvalitní středoškolské vzdělání, ukončit dětská manželství a násilí na základě pohlaví atd.

Společnost Lindex chce všechny tyto statečné ženy podpořit v jejich práci, a proto se rozhodla vytvořit limitovanou edici trička # Super role model. Veškerý zisk z prodeje těchto kousků oblečení bude věnován organizacím, které modelky zastupují. Lindex se zapojil do spolupráce s Christy, Liyou a Toni, jelikož doufá v to, že práce těchto žen bude inspirovat jejich zákazníky v hlubším aspektu krásy, která se nachází v pomoci těm, jež to potřebují. Jarní kampaň chce zvýšit povědomí o tom, že každý z nás může být lepší a je jedno, jestli v malém či větším měřítku.

Kampaň Super role model bude spuštěna v kamenných prodejnách Lindex na celém světě a také na webu lindex.com již 18. března 2015.

Zdroje: www.lindex.com www.becauseiamagirl.ca www.lkfound.org www.everymothercounts.org

Autorem článku je Hedvika F.. Článek najdete v kategorii dámské oblečení a značky a značkové oblečení.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu