Jarní Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend startuje již brzy!

Jarní Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend startuje již brzy!

13. březen 2015, mbpfw, fashion, weeknd, trendy, mentlova, polanka, versace, model

Sponzorované odkazy

Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend ( dále pouze MBPFW) prošel od svého vzniku v roce 2010 přirozeným vývojem. Zpod širého nebe na „nejdelším mole ve střední Evropě“ v luxusní Pařížské ulici přes bílý „fashion stan“ dospěla ke konceptu aktuálního „fashion temple“ v atraktivních historických budovách, které nabízí návrhářům skvělé prostředí pro atraktivní prezentaci. Od roku 2013, kdy se stala titulárním partnerem akce automobilka Mercedes-Benz, je Prague Fashion Weekend součástí celosvětové rodiny prestižních týdnů módy, které Mercedes-Benz po celém světě zastřešuje.

MBPFW představuje tvorbu pečlivě vybraných návrhářů z Česka a Slovenska, kteří zde v premiéře odhalí své aktuální horké kolekce na příští módní sezonu. MBPFW pracuje s výraznou estetikou, která je inspirována přehlídkami v Paříži nebo Miláně, a v rámci své choreografie si klade za cíl propojovat různé umělecké disciplíny. MBPFW má jako jediná módní akce v ČR mezinárodní přesah (patří do celosvětové sítě fashion weeků organizovaných pod hlavičkou Mercedes-Benz podobně jako New York, Berlín, Sydney, Moskva, Istanbul či México City). MBPFW každoročně vítá významné české i zahraniční hosty, které provází nejen módní akce, ale také společenské večírky. MBPFW spolupracuje s Vysokou školou uměleckoprůmyslovou v Praze, která akci poskytuje záštitu a tak podporuje mladé módní návrháře v jejich rozvoji. MBPFW nejsou pouze přehlídky a fashiom trendy, v průběhu celého týdne zakončeného fashion weekendem se koná řada přidružených akcí ať už kulturní či společenské, diskuzní debaty o módě nebo hudební bloky.

Jarní Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend startuje již brzy! (http://www.luxurymag.cz)

Na jarní fashion weekend míří „Versace Boy“ Filip Hrivňák. Hvězda světového formátu se objeví přímo na přehlídkovém mole. Nejúspěšnější slovenský model současnosti, aktuální tvář reklamní kampaně značky Versace a vítěz kategorie Objev roku 2014 v prestižní soutěži Model of the Year (MOTY) se stane jednou z atrakcí vrcholného večera módního víkendu, závěrečné nedělní přehlídky ve 21h. Filip Hrivňák patří od ledna 2015 mezi top 50 mužských modelů světa a je doslova na roztrhání – aktuálně ho uvidíte na stránkách GQ, Vogue či na titulní straně magazínu L’Officiel. Ve slavném W Magazine se objevil zvěčněn renomovaným fotografickým duem Mert Alas a Marcus Piggott po boku slavné Kate Moss. Filip také otevíral přehlídky módních domů Versace, Givenchy či Calvin Klein.

Jarní Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend startuje již brzy! (http://www.luxurymag.cz)

Dějištěm jarního Mercedes-Benz Prague Fashion Weekendu 2015 se stane historicky cenná budova bývalé Živnostenské banky a budoucího ZIBA Muzea moderního skla, které se otevře v roce 2016 v ulici Na Příkopě. Pomyslný Fashion Temple se tak z Právnické fakulty přenese do dalších unikátních prostor, které umožní obměnu scénografie a poskytnou nové možnosti pro doprovodné akce.

Jarní Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend startuje již brzy! (http://www.luxurymag.cz)

Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend uvede 19. března první konferenci a tím vypukne celý víkend fashion trendů a společenksých událostí v Čechách i na Slovensku, která propojí módu a technologie. Nebude chybět speciální sekce věnovaná wearables (nositelným technologiím) či diskuze o budoucnosti módních časopisů a jejich napojení na digitální média. Těšit se ale můžete i na přednášky o inovativních přístupech v retailu a e-commerce a workshopy o sociálních sítích. Jako bonus přehled nejzajímavějších českých a slovenských fashion startupů. Hrdým patronem této sekce je Node5.

Nová, Špetlová, Mentlová, Polanka nebo Ptáčková, to je jen malá ukázka návrhářů, kteří představí své nové kolekce právě třetí víkend v březnu a nesmíte u toho chybět!

Jarní Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend startuje již brzy! (http://www.luxurymag.cz)

Zdroj: mbpfw.cz

Autorem článku je Martina H.. Článek najdete v kategorii módní značky a návrháři a značky a značkové oblečení.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu