Pánské jarní boty – výběr trendů

Pánské jarní boty – výběr trendů

25. dubna 2015, pánské boty

Sponzorované odkazy

Jarní kolekce se obrací k formální módě jako k hlavnímu zdroji inspirace. V jejím čele kráčí Dandy 18. století – symbol ležérní avšak elegantní módy. Už ale můžeme vynechat společenské kalhoty s nažehlenými puky a cylindry uložit do skříní. Spokojíme se s polobotkami, oxfordkami nebo stále více oblíbenými polobotkami typu derby. Dále se v našich botnících bude dařit také mokasínám. Nicméně pokud stylu městského šviháka nefandíte, porozhlédněte se ve sportovních sekcích prodejen s obuví. Trendy jsou snad všechny typy sneakers. Čím vyšší podrážka, tím lépe. Jistě vás během čtení napadlo – kde takové boty koupím? Udělejme si tedy menší přehled.

www.geox.com

Když se řekne „dandy styl,“ představím si osobnost Oscara Wilde. Jak by asi v dnešní době vypadal? Jak by se oblékal? A tedy i obouval. Začneme naší inspiraci u pánských polobotek. Zmínila jsem derby styl , který má svá výrazná specifika a někteří z mužů si sním ještě přesně neví rady.

www.geox.com

Možná právě jarní sezóna nabídne v tomto náhledu značný posun. Pro jistotu ujasním rozdíl mezi typem obuvi Derby a Oxford. Derby zastupuje méně formální módu a základním rozdílem od „oxfordek“ je otevřené šněrování. Boty ve stylu Oxford mají navíc prošitou špičku.

geox.com

Na půli cesty mezi Derby a Oxford jsou tak zvané Monk. Polobotky, které nemají tkaničky ale přezky. Monk se velmi pomalu dostávají do módy a mají velký potenciál stát se oblíbenými doplňky šatníku a jedněmi z favoritů ve vašem botníku.

Pro tyto styly obuvi doporučuji navštívit prodejny Blažek nebo Elega.

Protože nechci zapomenout ani na příznivce sportovního stylu, podíváme se ještě do světa tenisek. Zmínila jsem, že letošním trendem jsou jednoznačně sneakers. Nebojte se vyvýšených podrážek.

geox.com

V módním světě zůstanou i příští sezónu. Nosí se tenisky nízké i kotníkové. Mezi barvami tuto sezónu povede na příklad červená army zelená. Z čistě dámského pohledu jsou pro mne příjemným kompromisem mezi polobotkami a teniskami Desert boots.

www.geox.com

Komfortní a stylové tenisky pro jarní sezónu zakoupíte na příklad v prodejnách značky Geox.

Autorem článku je Martina Bečková. Článek najdete v kategorii obuv.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu