Giorgio Armani – nejslavnější italský návrhář

Giorgio Armani – nejslavnější italský návrhář

20. září 2008, Giorgio Armani, Emporio Armani, Armani Code, Giorgio Armani boty, Giorgio Armani Clothes, Armani jeans, giorgioarmani.com

Sponzorované odkazy

Značka Giorgio Armani je ve světě módního průmyslu opravdovým pojmem a za čtyřiatřicet let svého působení si vysloužila označení velvyslance italské módy v celém světě. Samotný Giorgio Armani si vydobil titul nejbohatšího a nejvlivnějšího italského návrháře, vždyť jen jeho osobní jmění čení pět miliard amerických dolarů.

Giorgio Armani je znám hlavně svými pánskými kolekcemi, které jsou však jen zlomkem Armaniho tvorby, která kromě kolekcí dámského a dětského oblečení zahrnuje i doplňky, brýle, hodinky, parfémy, kosmetiku a dokonce i řadu pro domov.

Giorgio Armani se narodil v roce 1934 v italském městě Piacenza nedaleko Milána a již odmalička měl velmi blízký vztah k módě, a to zásluhou své matky, která velmi dbala o svůj zevnějšek a hlavně šila oblečení pro celou rodinu. Studentská léta Giorgio prožil v Miláně, kde se nejdříve věnoval studiu medicíny a později přešel na obor fotografie. V roce 1957 však musel studium opustit kvůli povinné vojenské službě. Po svém návratu z vojny začal pracovat jako aranžér výloh v obchodním domě La Rinascente v Miláně. Tato práce však nadaného návrháře nemohla uspokojovat, a tak brzy odchází pracovat do módního domu Nina Cerrutiho. Až v roce 1970 se Armani odhodlal a spolu se svým přítelem Sergiem Galeottim zakládá své vlastní návrhářské studi a o čtyři později už i akciovou společnost Giorgio Armani S.p.A. Jeho první kolekce pánského oblečení měla obrovský úspěch, a tak hned rok na to spatřila světlo světa i kolekce dámská, která ve společnosti vyvolala stejné nadšení. Později do fimy vstupuje i Giorgiova sestra Rosanna, Sergio Galeotti umírá v roce 1985 na AIDS.

Mezinárodní úspěch zaručila Armanimu spolupráce s hollywoodskými hvězdami, hlavně pak s Richardem Gerem, pro něhož navrhoval kostýmy do filmu Americký gigolo z roku 1980. Armaniho styl je lehce rozpoznatelný a ve světě módy ojedinělý, odhazuje totiž zbytečnosti a soustřeďuje se na pohodlnost a sílu elegance. Filozofií Giorgia Armani je pak vytříbit skrz své oblečení lidem vkus, aniž by se z nich staly oběti módy. Zpěvačka Cher nedávno o módě Giorgia Armani řekla: „Líbí se mi ten fakt, že i když jste si něco od Giorgia koupili před dvaceti lety, stále to můžete nosit a vypadat trendy.“

V roce 1982 Giorgio Armani poprvé představil své parfémy Armani Le Parfum a Armani Eau Pour Homme, které zdaleka nebyly posledními. Snad nejznámějšími a neoblíběnějšími parfémy je pánská vůně Acqua di Gio a Armani Code pro ženy. Posledním hitem mezi Armaniho parfémy je Diamonds, jehož tváří se stala americká zpěvačka Beyoncé.

Giorgio Armani není pouze nadaných návrhářem ale i schopným podnikatelem. Nechal si postavit honosné sídlo na karibském ostrově Antigua a dále vlastní domy v nejexotičtějších a nejdrazších destinacích na zemi, jako je například San Tropez, Forte dei Marmi, Broni a Pantelleria. V roce 2006 měl dokonce možnost stát se prezidentem svého oblíbeného fotbalového klubu Inter Milan, nakonec však stojí v čele milánského basketbalového tý­mu.

Giorgio Armani** má krom nejznámějšího italského návrháře i další primy. Byl například prvním návrhářem, který zakázal na svých přehlídkách účast modelek s BMI nižším než 18. Stalo se tak hned po té, co v roce 2006 zemřela na následky mentální anorexie brazilská modela Ana Carolina Reston. Show Giorgia Armaniho Spring/Summer 2007 byla také první módní přehlídkou přenášenou via internet.

Posledním hitem z dílny Giorgia Armaniho je limitovaná kolekce pánského spodního prádla, jehož tváří se stal fotbalista a model David Beckham.

Zdroje: wikipedia, http://www.fashion-forum.org/…-armani.html, www.italian-fashion-designer.com, www.giorgioarmani.com

Autorem článku je Beata B.. Článek najdete v kategorii módní značky a návrháři.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu