Dámské dioptrické brýle Dolce & Gabbana, Chanel a Joop!

Dámské dioptrické brýle Dolce & Gabbana, Chanel a Joop!

4. října 2008, dámské dioptrické brýle, brýle, moderní brýle, luxusní dioptrické brýle, Chanel, JOOP!, Dolce & Gabbana

Sponzorované odkazy

Tu tam jsou doby, ve kterých lidé s vadou zraku považovali dioptrické brýle za otravnou záležitost a kvůli posměchu ostatních je ani nechtěli nosit. Popravdě není se čemu divit, kdo z nás by si dnes nasadil brýle, které měly příliš tlustá skla, takže oči přes ně nebyly skoro vidět, o barevném provedení tu také nemůže být velká řeč. Oční optika však za tu dobu prošla obrovským vývojem, a tak si dnes můžeme vybírat brýle vysoké kvality, jež jsou provedeny v nejrůznějších tvarech i barvách. Brýle jsou dnes velmi moderní, o tom také vypovídá to, že ty nedioptrické chtějí nosit už i lidé, kteří žádnou oční vadou netrpí.

Historie brýlí

Brýle (přesněji brýlové čočky) se používaly již ve 14. století. Tehdy je využívali mniši a bohatí lidé a sloužily jako pomocné lupy při čtení. V 17. století přestávájí být brýle jen výsadou mnichů a bohatých a dostávájí se i k obyčejným lidem. Z té doby jsou také známy první zmínky o brýlích na dálku. Jako materiál se tehdy využívala průmyslově vyráběná sklovina s jednoduchou technologií výroby. Prvním větším zlomem v oční optice se stal objev slavného vynálezce bleskosvodu Benjamina Franklina, který v 19. století jako první spojil brýle na blízko a na dálku do jedné obruby a tím udělal první krok k dalšímu rozvoji oční optiky. Ve 20. století pak nastal absolutní vývoj oční optiky a začaly se objevovat pojmy jako polykarbonátové brýlové čočky a multifokální brýlové čočky, vysokoindexová či plastová skla.

Jak správně vybrat dioptrické brýle?

Spolehlivě vám vždy poradí váš oční lékař nebo ještě lépe optik. Společně s ním vyberete, jaké brýle se nejvíce hodí k vašemu typu obličeje, zvážíte, zda zvolit obroučku umělohmotnou nebo kovovou, výraznou na podtržení osobnosti nebo naopak velmi decentní, aby co nejvíce splynula s obličejem. Také s vámi probere vaše představy a účel, k jakému budete dioptrické brýle potřebovat. Správný výběr dioptrických brýlí je velmi důležitý, neboť řeší vaše zdraví i vzhled. Proto byste se měli zcela vyvarovat nákupu hotových brýlí na čtení v drogeriích a supermarketech. Nezohledňují totiž vaše skutečné dioptrie, vzdálenost očí a centraci skel, ani potřebný tvar a velikost brýlí.

Jaké brýle jsou právě in?

Jistě jste si všimli, že v posledních letech jsou velmi trendy brýle obdelníkové (to potvrzuje i náš výběr brýlí v tomto článku), nehodí se však pro každý typ obličeje. Je třeba si uvědomit, že i starší modely můžou na vás vypadat velice trendy, pokud vám budou maximálně sedět. Při výběru barvy obrouček byste se měla více zamyslet. Pokud ráda nosíte hodně výrazné a barevné oblečení, zvolte raději neutrální barvu obrouček, naopak pokud máte raději neutrální styl oblečení, můžete si dovolit brýle výraznější. Nikdy si však nevybírejte brýle, ve kterých se necítíte dobře.

Brýle německé firmy JOOP! jsou v naší republice poměrně známé a populární. Nabízejí trendy obdelníkové brýle s nápaditě barevnými obroučkami i stranicemi. Působí tedy velmi mladistvě a svěže. Dioptrické brýle JOOP! pořídíte v ceně od tří do šesti tisíc korun.

Francouzská značka Chanel pak sází na zajímavé detaily. V nabídce jsou obruby různých tvarů dokonce i brýle bez obrub. Barvy Chanel volí nenápadné, převažuje tedy černá a hnědá, brýle jsou však ozdobeny rafinovanými detaily. Cena dioptrických brýlí Chanel se pohybuje kolem pěti tisíc korun.

Mými favority jsou určitě brýle Dolce & Gabbana, jichž tato značka právě nabízí přes třicet modelů a každý z těchto modelů pak ještě alespoň ve čtyřech barevných provedních. Designerské duo Dolce & Gabbana sází na obdelníkové obroučky i na elegantní brýle bez obrub. Všechny brýle však působí velice trendy a luxusně. Dioptrické brýle Dolce & Gabbana pořídíte taktéž v ceně okolo pěti tisíc korun.

Zdroje: www.bryle.cz, www.bryle-online.cz, www.dolcegabbana.com, www.chanel.comwww.joop.com

Autorem článku je Beata B.. Článek najdete v kategorii ostatní.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu