Mění Josef Dostál profesi kanoisty za modela?

Mění Josef Dostál profesi kanoisty za modela?

16. červen 2017, Josef Dostál, kajakář, kanoista, model, MS 2017, tvář Alpine Pro

Sponzorované odkazy

Nejlepší český rychlostní kanoista Pepa Dostál je právě na vrcholu své sportovní kariéry a díky olympijským medailím a sympatické tváři je i dnes velmi žádaným modelem. Že by měnil profesi?!

Ne, neděste se, Pepa Dostál si jen doskočil od kajaků a kánoí k modelingu jako letošní tvář společnosti Alpine Pro.

Josef Dostál modelem pro Alpine Pro

Josef Dostál modelem pro Alpine Pro

Josef Dostál si stihl poprvé roli modela střihnout během své přípravy na MS, mezi úspěchy při nominačních závodech v Račicích, na kterých potvrdil pozici české jedničky v rychlostní kanoistice a mezi vítězstvím na 500 m trati v Szegedu. Zároveň se stal oficiálním ambasadorem MS, které se bude konat na konci srpna 2017.

„Ohlasy od mých známých jsou hodně pozitivní, kamarádi mi už i posílají selfíčka, jak se s mojí podobiznou ve výlohách fotí. Myslím si, že se nám natáčení i focení kampaně opravdu povedlo,“ říká Pepa. Při své výšce 203 cm má vzhledem ke své atypické a vypracované postavě tak trochu problém vybrat to správné oblečení.

Hodně se mi líbí design a funkčnost materiálů značky Alpine Pro, které splňují všechny mé nároky. Horší je to s rukávy, ale na tom už se pracuje. Skvělé pro mě je, že alpiňácké oblečení mi i při mé výšce skvěle kryje záda,“ dodává.

„Největší zásluhu směrem k propagaci MS mi zatím dělá moje mamka, která na všech svých koncertech říká, ať se diváci přijdou podívat, a už jim vypravuje několik autobusů,“ upřesnil Pepa, jehož maminka je známá jazzová zpěvačka. „Také jsem již absolvoval několik profi focení pro svaz a musím říct, že mě to docela chytlo.“

Josef Dostál s maminkou jazz zpěvačkou Evou Emingerovou a jejím přítelem

Josef Dostál s maminkou jazz zpěvačkou Evou Emingerovou a jejím přítelem

Josef Dostál je rychlostní kanoista závodící na kajaku. Je juniorským mistrem světa z roku 2011, má bronzovou medaili z LOH 2012 na čtyřkajaku, a v roce 2013 získal další titul mistra světa, tentokrát ve věkové kategorii do 23 let. Rovněž je již dvojnásobným mistrem světa v kategorii kajakářů a na čtyřkajaku z roku 2014. Roku 2015 na mistrovství světa získal v kategorii K1 1000 m stříbro a také bronz se čtyřkajakem na kilometrové trati. Na OH 2016 nejprve získal stříbro v kategorii K1 1000 m a den poté se mu podařilo získat bronz se čtyřkajakem.

Pochází z hudebnické a sportovní rodiny, jeho maminkou je bývalá československá reprezentační volejbalistka a známá jazzová zpěvačka Eva Emingerová – Dostálová, otcem sochař a kajakář Tomáš Bosambo.

Zdroj foto: Alpine Pro

Autorem článku je Pavla Jelínková. Článek najdete v kategorii ostatní, ostatní, pánské oblečení a značky a značkové oblečení.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu