Na vlně pohádek a Star Wars

Na vlně pohádek a Star Wars

16. srpen 2017, Debut Gallery, Klatex, Lenka Vacková, textilní odpad

Sponzorované odkazy

V Debut Gallery je po dobu dvou týdnů exkluzivně k dostání slow fashion kolekce vzniklá ze spolupráce Lenky Vackové a firmy KLATEX.

Do konce měsíce srpna 2017 je v Debut Gallery na Malém náměstí k dostání slow fashion kolekce v koprodukci designérky Lenky Vackové a firmy KLATEX, která vyrábí recyklovanou netkanou textilii z textilního dopadu. Kolekce tak má nejen nádech profláknutého sci fi Star Wars a pohádek, ale i výrazně ekologický.

Šaty Stars Wars, Lenka Vacková x Klatex, 8 000 Kč

Šaty Stars Wars, Lenka Vacková x Klatex, 8 000 Kč

Z větší části jsou k mání bohatě zdobené onepiece/šaty, vždy z recyklovaných materiálů s výšivkami, které byly stvořeny v duchu udržitelné módy, což je téma designérce Lence Vackové velice blízké. To ji také dovedlo až ke spolupráci s klatovskou firmou Klatex, která vyrábí zmíněnou recyklovanou netkanou textilii jen a pouze z textilního odpadu.

Šaty pro princezny, Lenka Vacková x Klatex, 7500 Kč

Šaty pro princezny, Lenka Vacková x Klatex, 7500 Kč

“Oděvní průmysl je hned po ropném asi nejproblematičtější oblastí lidské činnosti ve vztahu k životnímu prostředí. Střídání trendů i nízké ceny v řetězcích s rychlou módou mají za následek výrazné zkrácení doby používání oblečení. A protože se produkují stále nové a nové oděvy, vzniká i ohromující množství textilního odpadu. V budoucnu bych chtěla zvýšit kvalitu celého výrobního procesu i kvalitu vzniklého recyklátu tak, aby se z něj stal zcela plnohodnotný materiál”, dodává ke své kolekci Lenka Vacková.

Yogamat podložky, Lenka Vacková x Klatex, 690 Kč

Yogamat podložky, Lenka Vacková x Klatex, 690 Kč

Jako čerstvá absolventka Ateliéru designu obuvi a oděvu na UMPRUM ví, o čem hovoří. A tak se vyvinul jedinečný pracovní vztah z něhož vyplynuly originalitou jiskřící kousky ve stylu Star Wars, kousky pro princezny a mimoto i podložky/ka­rimatky vhodné na cvičení jógy, pilates, fitness, relaxu a k dalším aktivitám.

Šaty pro princezny,Lenka Vacková x Klatex, 7500 Kč

Šaty pro princezny,Lenka Vacková x Klatex, 7500 Kč

Tyto a další modely jsou v současnosti exkluzivně ke koupi v Debut Gallery na Malém náměstí 12 v Praze 1, a to do 31.8.2017. Otevřeno je každý den od 11:00 do 20:00.

Zdroj foto: Debut Gallery, Klatex, Lenka Vacková

Autorem článku je Pavla Jelínková. Článek najdete v kategorii dámské oblečení, módní značky a návrháři, ostatní a ostatní.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu