Projekt European Fashion Accelerator: talentovaní módní návrháři

Projekt European Fashion Accelerator: talentovaní módní návrháři

23. listopadu 2017, talent, módní návrháři, projekt, European Fashion Accelerator

Sponzorované odkazy

Vzdělávací program European Fashion Accelerator (EFA) se zaměřuje na podporu mladých talentů v oblasti designu a návrhářství ze zemí Višegradské čtyřky. Vzdělávací část programu projektu je kromě módních návrhářů určena také pro scénografy, choreografy, šperkaře, fotografy, grafické designéry, marketingové specialisty a PR manažery. Mottem projektu je „let‘s CREATE our future“, které koresponduje s hlavním cílem projektu, tedy s vytvořením lepších podmínek pro absolventy uměleckých oborů ve střední Evropě pro získání potřebných znalostí a praktických zkušeností k úspěšnému přechodu ze studijního prostředí k reálnému podnikání.

V rámci módního týdne v Košicích také dostalo 8 mladých návrhářů, které vybrala odborná porota možnost, představit svoje kolekce. Za Českou republiku se do výběru dostali dvě mladé módní návrhářky a to Tereza Havránková a Denisa Dovalová.

Hlavní program EFA proběhl v termínu 6. – 9. listopadu 2017 v Košicích za podpory Košice Fashion Week. Součástí programu byly módní přehlídky, workshopy, panelové diskuze, přednášky a cílený networking mezi účastníky projektu, novináři a nákupčími ze zahraničí. EFA je svým zaměřením jedinečným projektem tohoto typu ve střední Evropě. Program je určený pro absolventy vysokých škol, nejdéle však 3 roky po ukončení studia.

prezentace Denisy Dovalovéprezentace Denisy Dovalové

„Naše silné mezinárodní kontakty a úzká spolupráce s uměleckými ateliéry vysokých škol nás motivovaly k vytvoření projektu se zaměřením na podporu a rozvoj mladých talentů. Do projektu jsme přizvali renomované partnery z České republiky, Slovenska, Polska a Maďarska. Program jsme také rozšířili o další kreativní obory a o vzdělávací program, který obsahuje profesionální workshopy a přednášky vedené zahraničními lektory a cílenou PR prezentaci nejlepších vybraných talentů. “ řekla Karolína Bosáková, producentka EFA a ředitelka Unique One s.r.o.

looky Denisy Dovalovélooky Denisy Dovalové

Účastníci programu EFA v Košicích dostali možnost zdokonalit se v oblasti profesionální prezentace, dalšího vzdělávání a efektivního networkingu. EFA spolupracuje s předními odborníky v oblasti módy a designu, kteří zaručují vysokou kvalitu a profesionalitu celého projektu.

„Ve střední Evropě je spousta skvělých a talentovaných mladých umělců a návrhářů, ne vždy jsou ale po absolvování školy připraveni na svět reálného byznysu. Cílem našeho projektu je pomoci jim právě v této oblasti. Projekt EFA tak vlastně vytváří efektivní pomyslný most mezi akademickým prostředím a uvedením mladých talentů do světa globálního kreativního byznysu,“ dodalaa Karolína Bosáková.

prezentace Terezy Havránkovéprezentace Terezy Havránkové

Mezinárodní komise vybrala 2 návrháře z každého státu V4, jejichž kolekce byly představeny veřejnosti v rámci Košického Fashion Weeku, který proběhl minulý týden. Účastníci přehlídek měli možnost prohlédnout si kolekce osmi mladých a talentovaných návrhářů z České republiky, Slovenska, Polska a Maďarska. Navíc se představil i speciální host EFA a to ukrajinský návrhář Vladymyr Podolyan.

looky Terezy Havránkovélooky Terezy Havránkové

Tereza Havránková

Je absolventkou Univerzity Jana Evagelisty Purkyně v Ústí nad Labem. V současné době své výtvory představuje pod značkou Shiu. V posledních letech se účastní mnohých designových akcí jakými jsou Unique Fashion Week nebo Dyzajnmarket. Pracovala také jako stylistka v prestižním časopise Dolce Vita.

Denisa Dovalová

Je módní návrhářkou z Prahy a absolventka zlínské Univerzity Tomáše Bati, oboru módního návrhářství. V roce 2014 zvítězila v talentové soutěži pro mladé návrháře Black Card 2014, kdy v rámci Unique Fashion Week v Praze představila své kolekce Cultural Chaos a On the road. Od roku 2012 se účastní mnohých důležitých designových akcí v ČR, jakými jsou třeba Designblok, Unique Fashion Week nebo Mercedes Benz Fashion Weekend.

Projekt EFA organizuje agentura Unique One Events, která je producentem úspěšných projektů Unique Fashion Week, Unique Business Zone a Košice Fashion Week. EFA podpořil Visegrádský fond.

Zdroj foto: EFA

Autorem článku je Pavla Jelínková. Článek najdete v kategorii dámské oblečení, módní značky a návrháři a ostatní.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu