Prožijte jaro a léto v barvách s Liběnou Rochovou

Prožijte jaro a léto v barvách s Liběnou Rochovou

10. května 2018, Liběna Rochová, návrhářka, kolekce jaro a léto 2018, modely, Colors LR18

Sponzorované odkazy

Renomovaná módní návrhářka představuje limitovanou kolekci pro nadcházející jarně letní sezónu. Módní ikona Liběna Rochová je dlouhodobou stálicí české oděvní scény. Ačkoli tuto elegantní ženu většinou spatříte v černém outfitu, uvnitř září barvami. Je opravdovou renesanční osobností, miluje barvy, má barevné sny a při poslechu hudby tvoří pestré kompozice.

Právě tyto silné vjemy se staly inspirací pro limitovanou jarně letní kolekci, která vznikla v symbióze s látkami textilní výtvarnice Evy Jandíkové. Základním motivem kolekce jsou kvalitní lny z francouzské příze speciálně vypěstované a zpracované českým výrobcem. Dialog materiálů dotváří látka z umělého vlákna utkaná ve Švýcarsku v identické barevné paletě.

Part první

První část kolekce tvoří overaly, šaty, halenky, kalhoty a sukně, kde je lněná látka plně podpořena uvolněným a velkorysým střihem i oděvní formou. Volné a pohodlné střihy včetně oversize modelů se skvěle hodí do horkého letního počasí. V barevné paletě hrají prim odstíny červené, modré, zelené a žluté.

Part druhý

Druhá část kolekce pracuje s kontrastem odlišných látek – umělého vlákna, které svou nepoddajností vede dialog s pokorným přírodním materiálem, lnem. Sošnou část, v níž je zapracována nepoddajná látka, sofistikovaně zdobí široký pruh, který se objevuje na kalhotách, šatech i letním kabátě.

Exkluzivní trio

Kolekci uzavírají tři exkluzivní modely z výchozí látky pošité transparentními flitry. Jedná se o kabátek, krátké a dlouhé šaty. Součástí letní kolekce jsou také trika s aplikací látkových vláken, atraktivní kabelky a boty.

Liběna Rochová

Rozsah tvůrčí činnosti Liběny Rochové je velmi obsáhlý. Na české scéně, kterou velmi často zastupuje v zahraničí na výstavách a přehlídkách ve Vídni, Paříži, Lyonu, New Yorku, Dusseldorfu, Los Angeles, působí řadu let. Její odborné předpoklady a schopnosti ji dovolily navrhovat divadelní, filmové a scénické kostýmy, umělecké objekty na tělo, toilety pro vystoupení zpěvaček i běžné civilní zakázky, kolekce pret-a-porter a konečně oblast nejprestižnější pro každého módního tvůrce, kolekce unikátních modelů.

Zaměřuje se na volnou a individuální tvorbu, která je více otevřená výtvarné než ryze oděvní formě. V roce 1999 založila Studio LR pro konzultační činnost a ateliér na realizaci oděvů na zakázku. V letech 2005 až 2010 provozovala Studio LR-galerie, které se cíleně věnovalo podpoře mladých designérů. Od roku 2008 vede Ateliér designu oděvu a obuvi na UMPRUM. Každoročně představuje svou tvorbu prostřednictvím autorské módní přehlídky.

Zabývá se také navrhováním skleněných šperků. V říjnu roku 2017 získala profesuru v oboru Architektura a design na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Je nositelkou několika prestižních ocenění. V roce 2015 získala ocenění Módní designér roku a Grand designérka roku v rámci předávání cen Czech Grand Design.

Zdroj foto: Liběna Rochová

Autorem článku je Pavla Jelínková. Článek najdete v kategorii dámské oblečení, módní peklo a módní značky a návrháři.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu