Ve jménu Aarikka, aneb ozdobte se minimalisticky

Ve jménu Aarikka, aneb ozdobte se minimalisticky

18. května 2018, Aarikka, šperky, minimalismus, severský design, Nila

Sponzorované odkazy

Skandinávský design zažívá v poslední době neuvěřitelný boom a jeho minimalistický vzhled si oblíbili lidé i u nás. Nemusí se však jednat pouze o bytové doplňky, ale tento trend se promítl třeba také do šperků. Názornou ukázkou je severská značka Aarikka, která tvoří právě v populárním skandinávském stylu a zároveň klade důraz na udržitelnost i volbu materiálů.

Minimalismus a přírody

Filozofií značky Aarikka je, že nejdůležitějším úkolem designu je přinášet do lidských životů radost. Proto se svou tvorbou snaží kombinovat jak potěšení, tak i útulnost. Zároveň je však pro značku důležité to, aby šperky byly v souladu s eko-friendly přístupem. Používá tak primárně dřevo z finských lesů a také další přírodní materiály. Tvůrci mají v oblibě především světlá dřeva, jako jsou javor či bříza, na které je pak snadné nanést další vybrané barvy. Naopak například borovice je dostatečně výrazná sama o sobě, vytváří velmi příjemnou atmosféru a zaujme svým vzorem.

Začalo to knoflíky

Za zrodem značky Aarikka stojí Kaija Aarikka, která kdysi jako studentka Institutu industriálního umění v Helsinkách hledala dokonalé knoflíky k šatům, které sama navrhla. Protože žádné vhodné nenacházela, vyrobila si je sama. Od knoflíků pak nebylo daleko ke šperkům, hračkám nebo domácím dekoracím. Vše bylo nejen originální a nepřehlédnutelné, ale také přírodní. A toho se návrháři značky drží dodnes.

Aarikka slaví jaro

A jak vypadá nejnovější kolekce šperků Aarikka? Stejně jako většina produktů značky je v minimalistickém duchu, jehož jednoduchost však rozhodně není nudná. Šperky zaujímají pozornost různými tvary a záleží jen na vás, zda zvolíte výrazný náhrdelník s obrovskými ozdobami v nejrůznějších geometrických tvarech, nebo zda sáhnete spíše po decentním korálkovém náramku. Barvy volí značka tlumené a v přírodních tónech, takže zde převládá béžová, bílá a černá. V nabídce najdete nejen náramky, náhrdelníky a náušnice, ale třeba také netradiční brože, čelenky nebo přívěsky na klíče. Zaujaly vás skandinávské šperky Aarikka? Zakoupit je můžete na e-shopu nila.cz.

Foto: Aarikka

Autorem článku je Jana Krajčová. Článek najdete v kategorii šperky a hodinky.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu