Den 501®: Levi's® 501® slaví 145 let!

Den 501®: Levi's® 501® slaví 145 let!

19. května 2018, 145. výročí Levis 501, limitovaná edice, džíny, Levis, Levis 501

Sponzorované odkazy

Je to k nevíře, ale kultovní džíny značky Levis s číselným označením 501 slaví famózních 145 let v módních vlnách. Jak oslaví letošní jubileum nejoblíbenější a nejrozšířenější džíny světa?

Den „D“ je zítra, tedy 20. května. To oslaví džíny Levi's® 501®, první džíny na světě, své 145. narozeniny. K poctě tohoto kultovního kousku byla vytvořena speciální limitovaná kolekce pětsetjedniček s barevnými a červenými knoflíčky tvořícími nápis „501®“ nebo „mluvícím selvedgem“ – lemováním s textem „Levi's® 501®“.

Kultovní kousek

Výjimečné jsou džíny se zlatými knoflíčky inspirované nedávným objevem –pětsetjedničkami z roku 1947, tzv. džínovým „grálem“, které se našly nenošené! Knoflíky na těchto neskutečných džínech zoxidovaly právě dozlatova.

Džíny Levi's® 501® jsou nezbytným kouskem oblečení pro všechny. Od umělců po designéry, od rockerů po průkopníky, od aktivistů až po milovníky luxusních trendů. Každý, kdo je kdy nosil, přispěl k jejich stále se rozvíjejícímu příběhu.

Limitka jako víno

Limitovaná kolekce je postavena na nostalgii – pozlacené knoflíky připomínají skromné začátky. Model 501® byl v roce 1873 původně patentován jako pracovní kalhoty pro zlatokopy, které díky zpevnění nýtky neuvěřitelně dlouho vydržely. Za těch 145 let se pětsetjedničky staly módní ikonou a pilířem pop kultury. Ať žije poklopec na knoflíky!

Výroční kolekci doplňují oversized trička s kultovním potiskem z reklamy Levi's® „Button Your Fly“, která vyzývají svého majitele, aby si zapnul poklopec.

Tuto úspěšnou reklamní kampaň v roce 1990 natočil Spike Lee, jeden z nejuznávanějších afro-amerických režisérů. Měla podpořit prodej pětsetjedniček s knoflíčky, které zákazníci začali považovat za nemoderní a překonané zipem.

Do kampaně se mohli zapojit sami fanoušci se svým zajímavým „knoflíčkovým“ příběhem, který pak byl natočen a odvysílám v reklamních brejcích na MTV nebo u teenagerovského seriálu Beverly Hills 90210. Zapojilo se pře 800 tisíc Američanů.

Tak co, „Is your fly buttoned?“

Slavte s Levis také – třeba koupí kousku z výroční limitky!

Zdroj foto: Levis

Autorem článku je Pavla Jelínková. Článek najdete v kategorii dámské oblečení, pánské oblečení a značky a značkové oblečení.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu