Calvin Klein: Luxus, který si může dovolit téměř každý

Calvin Klein: Luxus, který si může dovolit téměř každý

1. srpna 2018,

Calvin Klein je fenomén, který navždy změnil svět módy. Jen málokdo o značce nikdy neslyšel – a naopak přibývá jejích příznivců. Chcete-li vypadat stylově a přitom neutratit astronomické částky jako v případě některých exkluzivnějších značek, bude se vám sortiment oblečení s ikonickým logem CK zamlouvat. Ještě před tím si ale přečtěte pár zajímavých informací, které by vás – jakožto milovníka módy – mohly zajímat.

Jen málokterá značka má takové renomé jako Calvin Klein. Ve většině lidí evokuje představu luxusního zboží, které je však k mání za dostupné ceny. Oblečení se vyznačuje charakteristickým minimalistickým designem a v minulosti ho reprezentovaly mnohé známé tváře. I ty se bezesporu zasloužily o to, aby módní brand postupně vystoupal až na vrchol.

Módní tváří značky Calvin Klein pro jako/ léto 2018 je Paris Jackson.

Ve zkratce o životě geniálního designéra

Calvin Klein (celým jménem Calvin Richard Klein) se narodil maďarskému přistěhovalci Keovi Kleinovi a dceři Američana a Rakušanky Flore Kleinové v Bronxu v roce 1942. O svět módního designu se zajímal již od útlého věku a navštěvoval střední školu umění a designu. Daný obor se mu však na vysoké škole vystudovat nepodařilo a kvůli neúspěchu přešel na New York's Fashion Institute of Technology. Po absolvování studií se následujících pět let věnoval navrhováním oblečení do newyorských obchodů a v roce 1968 učinil životní rozhodnutí – společně se svým přítelem Barrym Schwartzem položil základy budoucího impéria Calvin Klein. Ve svých počátcích se specializovali na džínovou módu a díky neotřelému přístupu se již za rok poté objevili na titulce prestižního magazínu Vogue.

Ačkoliv se značce Calvin Klein nevedlo vždy dobře po ekonomické stránce, vždy platila za jeden z top módních brandů. Reprezentovaly ji celebrity jako Kate Moss, Mark Wahlberg, David Backham, Justin Bieber či Natalia Vodanova.

Justin Bieber byl tváří značky na spodní prádlo a džíny v roce 2015.

O spodní prádlo CK je zájem i u nás

Jestliže se vám minimalistický design oblečení Calvin Klein líbí, můžete se do značky zahalit od hlavy až k patě. Aktuální nabídka čítá oblečení napříč snad všemi kategoriemi. Zdaleka největší zájem však budí spodní prádlo – pánské boxerky a dámské podprsenky Calvin Klein.

Dámské podprsenky CK jsou proslulé komfortním střihem a sportovním lookem (značka ale vyrábí i speciální sportovní podprsenky. Prohlédnout si je můžete třeba u specializovaného prodejce značkového spodního prádla na trenyrkarna.cz. V tomto e-shopu budete mít jistotu, že nakupujete originální zboží a nikoliv „fejky“, se kterými se doslova roztrhl pytel.

V e-shopu Trenýrkárna pořídíte zaručeně originální značkové spodní prádlo.

Pár zajímavostí na závěr

  • Calvin Klein vyrábí tzv. unisex oblečení (trička i kalhoty mohou nosit muži i ženy).
  • Pod značkou CK najdete také populární parfémy.
  • V roce 1979 značka způsobila poprask svou reklamou, na které se objevila mladá Brooke Shields jen v džínách.
  • Od roku 2005 je CK součástí společnosti Philip Van Heusen Corp.

Zdroje fotografií: fashionista.com, trenyrkarna.cz

Autorem článku je Inzerce. Článek najdete v kategorii spodní prádlo.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu