Od ponožek s Káčkem k pestré paletě oblečení: Je libo kousek značka Kappa?

Od ponožek s Káčkem k pestré paletě oblečení: Je libo kousek značka Kappa?

21. srpna 2018, Kappa, ponožky, spodní prádlo, oblečení

Sponzorované odkazy

Ano, skutečně to začalo ponožkami s označením K. A každý je chtěl nosit. A tak vznikla ochranná známka Kappa. Jenže tak jednoduché to nebylo, značka si prošla pohnutou minulostí.

Kappa je italská firma, jež vznikla hodně dávno – již 12.11. v roce 1916 a to pod názvem Calzificio Torinese akciová společnost. Vlastníky byli Abram Vitale, Guglielmo Marengo a Ettore Gaetano Donn. Jako splátku dluhu získali společníci stroj na zpracování bavlny, a tak mohla začít výroba ponožek. Ta profitovala hlavně v době druhé světové války, když odbyt měla firma hlavně v armádní sféře, kde nezůstalo jen u ponožek, ale přidaly se i další pletené kousky.

Kappa Authentic AnguyKappa Authentic Anguy Kappa Authentic Anguy jsou černé klasické dámské krátké kraťasy od značky Kappa s černobílými postranními motivy za 959 Kč ze 100 % polyesteru.

Ovšem roku 1943 byla továrna Calzificio Torinese do základů vybombardována Američany, jelikož zásobovala italskou armádu. K obnově továrny došlo až v roce 1951. A jelikož bylo po válce, zaměřila se firma na výrobu oblečení pro běžného zákazníka, a roku 1955 společnost expandovala spojením se společností Manifattura Tessuti Maglierie.

Kappa Banda RastoriaKappa Banda Rastoria Kappa Banda Rastoria jsou olivové pánské tepláky od značky Kappa s černobílými postranními motivy ze 100 % polyesteru za 999 Kč.

Pod tímto označením fungovala dál a Calzificio Torinese zanikl. K roku 1956 se datuje vznik značky Kappa. Vznikla velmi jednoduše díky zákazníkům a vadným ponožkám, které vraceli na sklad kvůli výrobní chybě. Pro zvýšení důvěryhodnosti společnost výrobky více kontrolovala a takové výrobky označovat monogramem K (K – Kontroll), aby poukázala na maximální kvalitu podle německých standardů.

Kappa Banda Auber BodyKappa Banda Auber Body Kappa Banda Auber Body černé dámské body od značky Kappa s postranními logy může být vaše za 699 Kč. Vyrobeno je z 80 % polyesteru a 20 % spandexu.

A byly to ponožka tak populární, že je skutečně chtěl nosit každý. Tak vznikla ochranná známka Kappa a firma se stala obchodním lídrem na italském trhu v ponožkách a spodním prádlem. Roku 1968 přišel s inspirací military stylu mladý Maurizio Vitale (pokračovatel rodu a vlastník společnosti), který viděl Johna Lennona během jednoho z jeho proslovů, přičemž Lennon měl na sobě tehdy armádní vojenskou košili.

Kappa Banda WrastoriaKappa Banda Wrastoria Kappa Banda Wrastoria jsou bílé dámské tepláky s černobílými postranními pruhy za cenu 899 Kč.

A military boom byl na světě, když Vitale nechal ve své firmě spodní prádlo barvit armádní zelenou barvou a označovat znaky, erby a symboly. Roku 1969 vzniklo dnes velmi dobře známé logo a opět náhodou. Během fotografování pro katalog plavek Beatrix si chtěli chlapec s dívkou, kteří byli modely pro toto fotografování, odpočinout a posadili se na zem k sobě zády. Siluety, kterou vytvořil jejich stín, si všimnul Maurizio Vitale a ten na základě této inspirace vytvořil nové logo – Omini.

Kappa Authentic ZalyKappa Authentic Zaly Kappa Authentic Zaly je prima šedivá dámská mikina s kapucí od značky Kappa, s decentním logem na přední části. Může být vaše za 1 099 Kč.

Postupně se výroba v ponožek a spodního prádla rozšířila na sportovní oblečen, obuv, tašky a sportovní potřeby. Dnes je značka Kappa jednou z nejznámějších značek na světě, a to především ve sportswear i streetswear produktech. Stále na sobě pracuje, aktuálně ve spojení s ruskou módní značkou Gosha Rubchinskyi, která „Kappáckým“ oldschoolovým kouskům dává nový směr.

Zkusíte některý Kappa kousek i vy?

Zdroj foto: Queens.cz

Autorem článku je Pavla Jelínková. Článek najdete v kategorii dámské oblečení, pánské oblečení a značky a značkové oblečení.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu