Sada Menarche: pro koho je určena?

Sada Menarche: pro koho je určena?

27. prosince 2018, Sada Menarche a dospívání dívek

Sponzorované odkazy

Česká značka Pikle vytvořila Sadu Menarche pro dívky v období první menstruace. Balíček srozumitelnou formou informuje o menstruaci a všech menstruačních pomůckách.

Období první menstruace znamená přechod k ženství a obrovskou změnu ve vlastním vnímání sebe sama – přináší ale i čistě praktické otázky. Ani dnes není samozřejmostí, že se dívkám doma či ve škole dostane úplných, nepředpojatých informací, které by se přitom neomezovaly na čistě biologický pohled.

První menstruace znamená i novou fázi v životě ženy, vlastním pojetí intimity a sexuality i krok na cestě z dětství a k ženství. Menarche je slovo řeckého původu a znamená první menstruace. „Pojďme dívky připravit na menstruaci ze všech úhlů pohledu,“ říkají autorky informacemi i dárky nabité Sady Menarche. Jde to i bez zbytečných rozpaků a obav.

sada Menarchesada Menarche

V krásné dárkové krabici dívky najdou jednotlivě balené informační kartičky, které mimo jiné stručně představují každou známou menstruační pomůcku: od konvenčních vložek a tamponů až po ty méně známé jako je menstruační houba či technika volné menstruace. Většina balíčků obsahuje vzorky od kvalitních českých výrobců, které si dívka může postupně vyzkoušet; popřípadě slevy na pořízení menstruačních pomůcek.

ze sady Menarcheze sady Menarche

Spoluautorky Sady Menarche jsou odbornice na ženská témata, které potvrzují, že zdravý postoj k menstruaci má obrovský vliv na sebevědomí, sexualitu a ženství. Úkolem Sady menarche je zásobit dívky věrohodnými informacemi o ženském těle a dát jim různé možnosti; každá dívka nejprve musí poznat sama sebe a zvolit si, co je pro ni nejvhodnější.

křest sady Menarche – Tamara Klusovákřest sady Menarche – Tamara Klusová

„Chceme, aby menstruace byla vnímána jako přirozená součást ženy, aby o ní rodiče byli schopni se svými dcerami beze studu mluvit,“ říkají autorky Sady. Sada Menarche je ideální dárek pro dívky, které očekávají nebo nedávno dostaly svojí první menstruaci. Je možné ji zakoupit na eshopu firmy Pikle, nově i ve slovenské verzi. Na webu Sady najdete řadu informací o Sadě a zajímavý blog, ve kterém autorky a spolupracovnice dále rozvádějí některá související témata.

oslava k uvedení sady Menarche na trhoslava k uvedení sady Menarche na trh

Zdroj foto: Pikle

Autorem článku je Pavla Jelínková. Článek najdete v kategorii kosmetika, ostatní, ostatní a vlasová i tělová.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu