Unikátní charitativní kalendář Proměny letos už podesáté!

Unikátní charitativní kalendář Proměny letos už podesáté!

23. října 2018, charitativní kalendář Proměny, podesáté, Nadace Archa Chantal, Vica Kerekeš, Anna Polívková, Táňa Vilhelmová, Jan Cina, Anna Kameníková

Sponzorované odkazy

Charitativní kalendář Proměny slaví 10 let existence. Deset exkluzivních kolekcí fotografií, více než sto známých osobností a nezměřitelné množství odhodlání pomoci dobré věci.

Letos se na podporu projektů Nadace Archa Chantal spolu s její zakladatelkou Chantal Poullain k nepoznání promění Vica Kerekeš, Anna Polívková, Táňa Vilhelmová, Jan Cina, Anna Kameníková a další celebrity. Tematicky výroční kalendář nabídne ohlédnutí za uplynulými deseti lety, takže jej zaplní legendární filmové i reálné postavy či světoznámá umělecká díla.

Fotograf Petr Kurečka a Berenika Kohoutová v akci, fotil Tomáš ChlapečkaFotograf Petr Kurečka a Berenika Kohoutová v akci, fotil Tomáš Chlapečka

Všech deset kalendářů Proměny pro Nadaci Archa Chantal nafotil Petr Kurečka. „Tento projekt jsem začal dělat s mým kamarádem Markem Škarpou a poslední tři roky kalendář Proměny fotím už sám. Některé proměny na začátku vypadají až nereálně, ale vždy se nějakým zázrakem fotografie podaří. Od první myšlenky až po výsledné fotografie uběhne při práci na kalendáři přibližně půl roku. Například konzultace makeupu s Kamilou Brunias či kostýmní zkoušky s Ilonou Špačkovou. Vzhledem k tomu, že letos slavíme výročí, půjde o průřez tématy, která jsem během deseti let fotil,“ upřesnil známý fotograf.

Ester Geislerová v přípravách na focení, fotil Petr KurečkaEster Geislerová v přípravách na focení, fotil Petr Kurečka

Kalendář Proměny 2019 bude v prodeji v druhé půlce listopadu tradičně ve větším a menším formátu za 350 Kč a 1000 Kč jak na webu Kalendarprome­ny.cz, tak ve větších knihkupectvích.

Berenika Kohoutová; foto Petr KurečkaBerenika Kohoutová; foto Petr Kurečka

Zakoupit jej znamená nejen přispět na dobrou věc, ale také zpříjemnit sobě či blízkým každý měsíc roku 2019 inspirativ­ními, hvězdnými společníky. Nadaci Archa Chantal jde výtěžek z prodeje kalendáře i každoroční dražby jednotlivých fotografií na křtu kalendáře, který se letos koná 21. listopadu.

Ester Geislerová; foto Petr KurečkaEster Geislerová; foto Petr Kurečka

Cíl je jasný: Proměnit neutěšená prostředí dětských zdravotnických zařízení v útulná, přívětivá místa, tak aby se malí pacienti lépe vyrovnali s pobytem v nemocnici, zbavili se stresu a překonali odloučení od rodičů.

Zdroj foto: Petr Kurečka; Tomáš Chlapečka

Autorem článku je Pavla Jelínková. Článek najdete v kategorii módní peklo, ostatní a ostatní.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu