Seychely — ráj na zemi / Luxusní dovolená na ostrovech Seychely

Seychely — ráj na zemi / Luxusní dovolená na ostrovech Seychely

18. září 2008, Seychely, Seychelské ostrovy, luxusní dovolená, Seychelly, Seychellys, Seychely dovolená, seychely.cz

Sponzorované odkazy

Když se řekne léto, vybaví se nám spoustu asociací mezi nimiž jistě bude i dovolená. Středozemí nám jistě nabízí spoustu krásných míst, které stojí za to vidět, ale existují i jiné lokality, do kterých se můžete vydat v kteroukoliv roční dobu. Mezi takové patří i Seychely, nádherné ostrovy ležící v Indickém moři, jež celoročně lákájí spoustu turistů.

Většině čechů, kteří na těchto krásných ostrovech nebyli se při vyslovení jména Seychely vybaví nejspíše známá kauza Radovana Krejčíře, bylo by však hříchem vědět o Seyhcelách pouze toto. Seychely totiž splní každé vaše představy o tropickém ráji a podle stránek www.seychely.cz je seychelská realita o dost krásnější než kdejaké představy. Na Seychelách totiž najdete flóru a fanu, kterou nenajdete nikde jinde na zemi, romantické pláže s bílým pískem a průzračnou vodu Indického oceánu. A nebyl by to pořádný ráj bez panenské přírody a klidu, který tu panuje. Seychelská vládá kvůli zachování tohoto tropického ráje omezila počet lůžek pro turisty a vydala nařízení o tom, že žádná stavba nesmí být vyšší než palmy.

Seychelská republika se rozkládá na 115 ostrovech, rozesetých v několika skupinách na ploše zhruba 1100 krát 800 km severovýchodně od Madagaskaru. Nejznámějšími ostrovy jsou Praslin, La Digue a největší Mahe, kde leží i hlavní město Victoria. Seychely patřily původně Francii, potom byly Anglickou kolonií a nyní jsou nezávislým státem.Podnebí

Díky své poloze (leží 800 km od rovníku) se Seychely můžou chlubit poměrně stálým tropickým počasím s průměrnými denními teplotami mezi 24 a 30 °C a hojnému množství srážek (průměrné roční úhrny činí kolem 3 000 mm). Dešťové přeháňky jsou častější v zimní sezóně, zatímco letní měsíce jsou převážně suché. Když však na ostrovech Seychely zaprší, stojí to za to, jde totiž o lijáky se stoprocentní vlhkostí. Po hodině je však počasí opět jako z pohádky.

Pláže a moře

Nejkratší cestou k vodě bude jistě ta k hotelovému bazénu, avšak oceánu se to určitě nevyrovná, zvlášť když ho lemuje velké množství překrásných pláží. Ty nejkrásnější jsou na ostrově La Digue, nejznámější je pak pláž Beau Vallon na ostrově Mahe, ta je však trochu rušnější a zdaleka ne tak pěkná jako na La Digue či Praslinu. Pokud rádi vyzkoušíte i něco jiného než jen poléhávání na pláži, krystalově čisté vody Indického oceánu vám nabízí možnost potápění, pro které jsou tu perfektní podmínky. Nacházejí se tu totiž stovky různých druhů korálů, nad kterými můžete žasnout. Šnorchlování jen pár metrů od břehu vám odhalí barevnou krajinu žijících korálů, mušlí a některé z 900 druhů ryb. Také rybáři shledají Seychely rájem. Moře je přeplněno marliny, žlutoploutvými, tuňáky a mnoha dalšími druhy ryb.

Hlavní město a ostrov Mahe

Ostrov Mahe je největším ostrovem dlouhým asi 30 km, širokým 8 km a leží na něm hlavní město Seychel Victoria s asi třiceti tisíci obyvateli. V městě najdete obchůdky, rybí trh a můžete zde nakoupit suvenýry. Na ostrově je ale především mezinárodní letiště a hlavní přístav odkud se dostanete na další ostrovy Seychel. Nejznámější pláží je Beau Vallon – 2 km od Victorie, kde najdete největší seskupení hotelů a pokud se ubytujete zde, tak zřejmě pořídíte Seychely nejlevněji. V okolí jsou restaurace a obchůdky, což prakticky nenajdete u jiných hotelů na Seychelách. Po ostrově jezdí taxíky, ale můžete si pronajmout auto a ostrov si projet sami. Na Mahe je nad hlavním městem nejvyšší hora Seychel Morne Seychellois s výškou 905 m.Hotely na Seychelách

Ačkoliv jsou Seychely skoro nedotknutelných rájem, většina hotelů zde splňuje mezinárodní standard s klimatizací, vlastními koupelnami, bazény a dalším zařízením. Stránky www.seychely.cz radí, že pokud chcete okusit opravdovou chuť ostrovů, máte vyzkoušet jeden z malých hotelů nebo penziónů, z nichž některé bývaly plantážními domy. Zachovávají si kouzlo starého světa, i když většina z nich byla kompletně zmodernizována. Přímo na pláži je také několik kouzelných doškových staveb. Přestože noční život není součástí stylu Seychel, Beau Vallon Bay Hotel a Plantation Club se mohou chlubit kasinem. Jinak zde najdete spíše jednodušší druhy zábavy jako je folková hudba, tradiční tance Sega a opékání na rožni.

Vřelé přivítání

Kterýkoliv ze Seychelských ostrovů navštívíte, můžete si být jisti vřelým přivítáním. Seychelané jsou podobní jako jejich životní styl – milí, ostýchaví a přátelští. Oficiální jazyky jsou angličtina, kreolština a francouzština, takže dorozumívání tu není nikdy problém. Taky se tu vůbec nemusíte ničeho bát, Seychely jsou z nejbezpečnějších zemí, kriminalita je zde téměř nulová. Důležité je taky dodat, že na Seychely nepotřebujete vízum, pouze platný cestovní pas.

Pokud jste tedy nároční cestovatelé, nebo se například chcete vzít v tropickém ráji, Seychely jsou pro vás pravou volbou. Takový tropický ráj, jako jsou Seychelské ostrovy, je totiž na zemi již raritou.

Více informací na www.seychely.cz.

zdroje: www.seychely.cz, wikipedia

Autorem článku je Beata B.. Článek najdete v kategorii cestování a gastronomie.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu