Šperk se safírem jako symbol vznešenosti i romantické lásky

Šperk se safírem jako symbol vznešenosti i romantické lásky

11. dubna 2019,

Každá žena občas zatouží cítit se jako královna. Safírový šperk vnese špetku aristokratické důstojnosti do vašich všedních dnů. A ten pocit je k nezaplacení!

Své jméno získal safír z řeckého slova „sappheiros“, které znamená modrý. Jeho sytá barva připomíná oblohu pár minut po západu slunce. Pohybuje se na široké škále spektra od královsky modré přes indigovou až po nejvzácnější chrpově modrou. Tou se vyznačují safíry pocházející z Kašmíru. Nejkrásnější safír pro vás ale stejně bude ten, který se bude blýskat na vaší ruce třeba v podobě elegantního safírového prstenu.

Esence nadčasovosti

Jestli je některý drahokam esencí nadčasovosti, pak je to vedle věčného diamantu právě safír. Díky své vysoké tvrdosti má skvělé předpoklady k rozmanitému použití ve šperkařství. Spolu s rubínem a smaragdem patří k tzv. velké trojce, tedy nejoceňovanějším a nejoblíbenějším barevným drahokamům.

Safírové náušnice, přívěsky nebo prsteny představují skvělý doplněk pro každý den. Ráno vám před zrcadlem ušetří mnoho času a starostí s kombinováním šperků a outfitu. Safírový šperk se snese téměř s každou barvou oblečení, skvěle bude vypadat s romantickými šaty, bílou byznys košilí i velkou večerní. A navíc sluší každému typu ženy.

Barevná krása safírů se ještě umocňuje ve spojení s brilianty. Safírové šperky s brilianty byly vždy velmi populární a dnes tomu není jinak. Díky safíru zaujmou na první pohled a brilianty jim zase propůjčí oslnivý třpyt.

Safír je možné brousit do různých tvarů, i těch méně typických, jako je například markýza či ovál. TIP: safírové náušnice ve tvaru kapky doplněné menšími diamanty spojují minimalistický design a ženskost.

Původ safíru a jeho mystické schopnosti

Z pohledu chemického složení patří modrý safír, stejně jako červený rubín, do skupiny korundů. Existují ale i žluté, růžové nebo oranžovožluté safíry. Specificky modré zabarvení získává safír díky příměsi titanu a železa. Vyznačuje se tvrdostí 9, a je tedy druhým nejtvrdším drahokamem hned po diamantu.

Safír byl odedávna ceněn pro svou vznešenou krásu a byly mu přisuzovány mimořádné vlastnosti. Ve starověkém Řecku byl vnímán jako kámen moudrosti a zdravého rozumu. Již od 6. století byl vsazován do prstenů kardinálů, aby podpořil spiritualitu a evokoval bezčasovost a věčnost Boží vůle. Safír měli v oblibě také králové a šlechta, jelikož se věřilo v jeho schopnost ochrany před zlými silami a odhalení skrytých nebezpečí.

Safírový šperk jako vyjádření lásky

Safíry rovněž tradičně reprezentovaly věrnost a oddanost. Zásnubní prsten se safírem je z hlediska této symboliky velmi vhodná volba. Nejznámější zásnubní prsten se safírem patřil princezně Dianě a nyní ho nosí vévodkyně Kate. Princezna Diana si tento prsten sama vybrala z nabídky několika prstenů, které jí předložil princ Charles při žádosti o ruku. Tento prsten se pyšní nádherným 12karátovým cejlonským safírem, který obklopuje čtrnáct diamantů. Nikoho asi nepřekvapí, že po zásnubách Williama s Kate poptávka po podobném prstenu opět prudce vzrostla…

Autorem článku je Inzerce. Článek najdete v kategorii šperky a hodinky.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu