Lacoste: značka s příznakem bílého sportu

Lacoste: značka s příznakem bílého sportu

28. duben 2019, značka Lacoste, krokodýl, logo, polotrika, streetwear oděvy, tenis, golf

Sponzorované odkazy

Francouzská značka Lacoste je již i u nás v česku docela dost známá. Ale málokdo si uvědomí, jaký za značkou stojí příběh. Jaký je ten značky Lacoste? Víte to?

Značku Lacoste založil krátce před 2. světovou válkou ve Francii roku 1933 tenista René Lacoste. A protože měl tento jako představitel bílého sportu (tenisu) přezdívku Krokodýl, která se velmi dobře uchytila, tak i ta se do značky promítla jako její logo.

Lacoste Men

Lacoste Men's Classic Polo

Lacoste Men's Classic Polo je černé pánské polotriko od značky s decentním logem na přední části trika, za 1 890 Kč.

První kousek s logem krokodýla bylo dávno před rokem 1933 a založením značky jeho bílé sportovní sako, na které mu znak krokodýla vyšil jeho kamarád návrhář Roberta George, a René Lacoste jej vždy před každým zápasem, když šel na tenisový kurt, pyšně nosil.

Lacoste Woman Polo Tee

Lacoste Woman Polo Tee

Lacoste Woman Polo Tee je růžové dámské polotriko s decentním logem krokodýla na přední části trika za 1 890 Kč.

I další kousky, jež vnikly o čtyři roky později byly původně určeny jen pro jeho sportovní potřebu. Byla to řada bavlněných polotriček. Jiná polotrika se totiž v té době vůbec nevyskytovala. Jen ta tenisová, která měla bílou barvu, krátký rukáv, límeček a byla vždy ze žerzejového piké. Proto byla bavlněná polotrika Reného Lacoste s nezbytným logem krokodýla tak jedinečná.

Lacoste Sport T-shirt

Lacoste Sport T-shirt

Lacoste Sport T-shirt je bílé pánské tričko s krátkými rukávy s černým motivem na přední části za 1 200 Kč.

A až zmíněného roku 1933, kdy René Lacoste ukončil svoji tenisovou kariéru, zakládá René Lacoste firmu Le Chemise Lacoste s.a., kterou otevírá spolu Andrém Gillierem, majitelem největší francouzské továrny na pletené oděvy. Od samého počátku bylo součástí produktů firmy bílé polotričko Lacoste s krokodýlem vyšitým na hrudi. No a od něho bylo jen kousek k dalším stylovým sportovním kusům oblečení určeným především pro plachtění a golf.

Lacoste Woman Polo Tee

Lacoste Woman Polo Tee

Lacoste Woman Polo Tee je černé dámské polotriko s dlouhými rukávy s raglánovým zapínáním vepředu za 1 970 Kč.

Největší rozmach však firma zaznamenala asi v polovině 20. let, kdy bylo na trh uvedeno barevné tenisové oblečení. Takže najedou bylo polotriko s ikonickým krodýlem v logu k mání v mnoha barevných odstínech. V průběhu šedesátých let převzal vedení firmy syn Reného Lacoste Bernard Lacoste a firma stále více vzkvétala. A to až tak, že začala být známa i za oceánem. Díky rozmachu na další kontinent se sortiment stále rozšiřoval a pojal mnohé módní kousky jako kraťasy, módní doplňky, sluneční brýle, hodinky a šperky, ale také obuv.

Lacoste Crossbody Bag

Lacoste Crossbody Bag

Lacoste Crossbody Bag je taška typu messenger bag s decentním barevným logem na vnější části za 1 959 Kč.

Později bylo pomyslné žezlo společnosti předáno Bernardovu mladšímu bratrovi Michaelovi Lacoste. A tak je značka stále i po 85 letech ve hře a i dnes si krokodýl drží své místo mezi sportovními značkami. A nejvíce jich stále uvidíte na tenisovém kurtu, nebo na golfovém hřišti. I když díky zajímavým spolupracem s Opening Ceremony a Supreme, je značka Lacoste dobře zavedena i v dalším streetwearu.

Lacoste Backpack

Lacoste Backpack

Lacoste Backpack je červený jednokomorový barevný batoh s přední kapsou a decentním logem za 1 730 Kč.

Zdroj foto: Queens.cz

Úvodní foto: Elegantní ledvinka s plátěným vakem za 3 699 Kč.

Autorem článku je Pavla Jelínková. Článek najdete v kategorii značky a značkové oblečení.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu