Nová kolekce šperků Cartier: dokonalá geometrie s nezkrotnou energií

Nová kolekce šperků Cartier: dokonalá geometrie s nezkrotnou energií

21. května 2019, Cartier, Clash de Cartier, kolekce šperků, Kaya Scodelario

Sponzorované odkazy

Nová kolekce šperků Clash de Cartier vyzývá klasické formy i estetické dědictví domu Cartier a balancuje na hranici mezi čistým designem a výraznými tvary plnými energie. Kombinace cvoků, korálků a tzv. Clou de Paris – zlatých hranatých čtverců s pyramidovým efektem – společně vytvářejí jedinečný tvar, který se stává novou stěžejní kolekcí Cartier.

Šperky jsou jasné, ostře definované s architektonickou linií, mají v sobě pohyb, který kontrastuje s dosavadními ikonami Cartier jako Juste un Clou, Love nebo Trinity a jejich hladkými, zaoblenými konturami. Revoluční design, který posouvá hranice stylu, kolekce nemá o nic menší ambice než se se svým odvážným mixem aristokratických prvků stát novou ikonou Cartier.

Clash de Cartier

Šperky Clash de Cartier jsou plné objemu a svými velkorysými detaily se vymykají pravidlům i zažitým konvencím. Jeden design, dvě různé tváře – jak napovídá název, kolekce je střetem kontrastů. Na pohled ostré tvary jsou jemné na dotek a jasná geometrie je vyvážená ženskostí. Technický design podtrhují pohyblivé části zasazené v pevném kruhu.

Tento drobný pohyb přitahuje světlo a zjemňuje kontury zlata, kontrastující s ostrou strukturou šperků. Clash de Cartier v sobě ukrývá vrozený smysl k proporcím, který čerpá z čistého stylu Cartier. Propojením objemu, výrazného reliéfu, kruhovitých a čtvercových tvarů kolekce vzdává hold zálibě domu Cartier v geometrii, která sahá do třicátých let 20. století.

Kompexní řemeslný um

Za čistými liniemi a rovnoměrnými rozestupy mezi jednotlivými komponenty se ukrývá velmi složitá a komplexní řemeslná práce. Spojit špičaté cvoky tak, aby zůstaly pohyblivé, vyžadovalo speciální kloubový mechanismus, který byl kompletně vyvinut ve šperkařských dílnách Cartier. Každý zlatý element je samostatně leštěný a montovaný.

Šperky Clash de Cartier jsou kalibrovány tak, aby magnetizovaly a držely cvoky na místě. Klenuté hrany zlatých čtverců Clou de Paris jsou dokončovány leštěním, které probíhá v několika krocích. Sofistikovaný rukopis Cartier se odráží, jak je pro značku typické, i ve vnitřní části šperků, která běžně zůstává oku skryta. Každý prsten, náramek, náhrdelník či náušnice má zespodu jemné vroubkování pro pohodlné nošení.

Unisex kolekce

Unisexová kolekce Clash de Cartier je vyrobena z 18 karátového růžového zlata v tenčí či silnější variantě, s diamanty nebo bez. Modely XL v limitované edici ze žlutého zlata doplňuje zářivě oranžový korál. Prsteny a náramky mohou být různě kombinovány a vrstveny na sebe.

Kayka Scodelario je tváří kolekce Clash de Cartier

Ve své kampani k nové kolekci šperků Clash de Cartier značka představuje Kayu Scodelario jako ženu dvou tváří. Anglicko-brazilská herečka, kterou bude v nejbližší době možné vidět ve filmech Extremely Wicked nebo Shockingly Evil and Vile, se objevuje také v krátkém filmu Clash de Cartier režiséra Gordona Von Steinera. Kaya v něm dokonale zachycuje ducha kolekce, balancujícího mezi klasickou elegancí a extravagantním designem.

„Kaya nás uchvátila tím, jak se v ní mísí dvě rozdílné kultury: Latinoameričanka vychovaná v Anglii. Dvě tváře té stejné energie, dokonale vyvážené v kreativním souboji mezi vážným a svérázným. Stejně jako kolekce Clash de Cartier, i ona propojuje aristokratickou eleganci s jistou hravostí," říká Arnaud Carrez, International Marketing and Communications Director at Cartier International.

Film Clash de Cartier s Kayou Scodelario

Zdroj foto: Catier

Autorem článku je Pavla Jelínková. Článek najdete v kategorii šperky a hodinky.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu