Nike inovativní novinky

Nike inovativní novinky

11. července 2019, Nike, příručka udržitelnosti, tenisky, boty, dresy, oděvy, dámské oblečení, pánské oblečení

Sponzorované odkazy

V rámci Fashion Summitu v Kodani uveřejnila značka Nike velmi obsáhlý koncept, jak napříč výrobními procesy udržovat a dosahovat maximální udržitelnost a minimalizovat nepříznivý dopad na životní prostředí. Kromě příručky o udržitelnosti pro všechny designéry vyzdvihla i inovativní novinky pro rok 2019.

Značka Nike chce i nadále podporovat komunity mladých lidí, kteří mají přístup ke sportu, které podporuje komunitními programy Made to Play pro děti po celém světě, nebo koučů-trenérek, které pomáhají inspirovat mladé dívky k pohybu. Mimoto si značka stanovila za cíl využívat u všech svých závodů po celém světě od roku 2025 100 % energie z obnovitelných zdrojů.

V rámci ochrany klimatu se Nike spojuje s koalicemi, jako jsou Global Fashion Agenda, Rámcová úmluva OSN o změně klimatu a Fashion Industry Charter for Climate Action, která se zaměřuje na urychlení pokroku napříč hranicemi a sektory.

Ale co přináší za materiály a produkty na celosvětový trh? Jsou to Nike inovativní produktové novinky 2019.

Nové VaporMax2 Random

Ty využívají pro svou horní část přebytečné příze Flyknit a podrážka Air je ze 75 % recyklovaná. Od roku 2008 se tzv. Air-Sole skládá nejméně z 50 % z recyklovaného materiálu, který každoročně zužitkovává více než 22 tisíc tun odpadu ze skládek. Nike Flyknit, využívaný nejen pro obuv, ale i oblečení, přeměňuje recyklovaný polyester na nejvýdělečnější produkty značky Nike – v současné době jde o miliardový byznys.

Inovace super udržitelného materiálu Flyleather

Ta používá nejméně 50 % recyklované přírodní kůže. Najdete ji v Nike Flyleather Earth Day Pack a limitovaných kolekcích oblíbených modelů jako Cortez, Air Force 1, Jordan 1, Air Max 90 a Tennis Classic.

Všechny fotbalové dresy Nike

Ty, které obléknou fotbalové reprezentantky na letošním mistrovství světa, jsou vyrobeny z recyklovaných lahví. Od roku 2010 se k výrobě produktů Nike zužitkovalo více než šest miliard plastových lahví ze skládek. Ročně se recykluje více než jedna miliarda plastových lahví.

Letošní nová kolekce Nike Plant Color

Nike Plant Color s modely Air Max 95 a Blazer Low používá rostlinné barvivo.

Nike příručka pro designéry Circularity

V rámci udržitelnosti vydala Nike příručku pro designéry Circularity nazvanou Guiding the Future of Design, jejímž cílem je rozšířit přesvědčení, že budoucnost designu je klíčem k ekologii a udržitelnosti. Příručka nabízí kompletní řešení pro designéry prostřednictvím deseti základních principů. Má otevřít diskuzi o přehodnocení procesu samotného řemesla a designu, navádět, jak pracovat s materiály, jak přistupovat k výrobě a využití zdrojů a samozřejmě jak vše zpět navrátit do oběhu.

Zmiňuje nejnovější inovace v materiálech, jako např. Flyleather, Flyknit a další, které snižují negativní dopad na životní prostředí a zároveň nabízejí trvanlivější alternativy ke starším standardům. Obecnou snahou je vytvářet produkty, které podporují „Circularity“ – tedy produkty, které vydrží déle a jsou navrženy s ohledem na svou životnost.

Příručka v angličtině zde

Zdroj foto: Nike

Autorem článku je Pavla Jelínková. Článek najdete v kategorii obuv, dámské oblečení, módní značky a návrháři, pánské oblečení a značky a značkové oblečení.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu