Joyride od Nike: zábavná jízda

Joyride od Nike: zábavná jízda

14. srpna 2019, systém odpružení Joyride, NIke, sportovní obuv, tenisky,

Sponzorované odkazy

Nový systém odpružení značky Nike pojmenovaný Joyride, který jak správně tušíte má ulevit nohám při dlouhých a náročných bězích a posunout radost z běhání o ještě vyšší level.

Nike a jejich systém odpružení Joyride doplňuje dva klíčové patenty Nike Air a Nike React. Nabízí lepší odpružení, účinnější absorpci otřesů z dopadu, skvělou odezvu a hladší přechod od paty ke špičce – i proto se tento systém jako první objeví u běžeckých bot Nike Run Joyride Flyknit. Ty jsou určeny pro běžce, kteří potřebují udržet nohy svěží při výkonu a lépe i rychleji regenerovat po rychlých intervalových či vyčerpávajících dlouhých bězích.

Co je Joyride?

Jde o nový systém, který je vyroben z tisíců TPE kuliček, které jsou uloženy do kapslí a rozmístěny do specifických zón tak, aby se pěna mohla roztahovat do všech směrů. Tento systém vytváří jakýsi dynamický polštář, který se přizpůsobí tvaru vaší nohy. Také velikost kapslí se přizpůsobuje, a to na základě toho, jak noha dopadá při pohybu na zem. Např. kapsle na patě je větší, aby absorbovala nárazy, zatímco kapsle v přední části chodidla usnadňují plynulý přechod dopředu. Velmi zjednodušeně: budete mít pocit, jako byste běhali po bublinách.

Jak systém Joyride vznikl?

Joyride má za sebou opakované intenzivní testy sto padesáti různých materiálů, z nichž byl jako ideální pro výrobu kuliček vybrán termoplastický elastomer. Kapsle, ve kterých jsou kuličky uloženy, zabraňují jejich přílišnému pohybu pod chodidlem, což zároveň umožnilo vytvořit specifické zóny pro různé části chodidla. Kuličky jsou v kapslích uloženy tak, aby se přesně pohybovaly v daných zónách a reagovaly na potřeby jednotlivých fází kroku (např. pokud by v běžecké botě bylo celkem osm tisíc kuliček, 50 % z nich by tlumilo náraz pod patou a 5 % by odpružovalo špičku).

Nike Joyride Run Flyknit

První model Nike Joyride Run Flyknit je vytvořen pro všechny běžce, kteří chtějí měkké odpružení a hladký přechod pomáhající zmírnit dopad. To je důležité jak pro zkušené maratonce, tak i pro začátečníky, kteří hledají vlastní rytmus a krok. Nový systém odpružení Joyride je jako první uvedena v těchto běžeckých botách, ale brzy bude k mání i u dalších Nike kolekcí Sportswear – Nike Joyride NSW Setter (který debutoval během show Matthew Williams 'SS20 ALYX na Fashion Weeku v Paříži), dámských exkluzivních Nike Joyride NSW Optik a Nike Joyride Kids Nova, vytvořených pro potřeby mladých sportovců.

Nike Joyride Run Flyknit bude k dispozici od 15. srpna na nike.com a ve vybraných prodejnách.

Zdroj foto: Nike

Autorem článku je Pavla Jelínková. Článek najdete v kategorii obuv, tenisky a značky a značkové oblečení.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu