Fashion Storm: V Opavě budou lítat módní hromy a blesky!

Fashion Storm: V Opavě budou lítat módní hromy a blesky!

4. října 2019, Fashion Storm, módní akce, přehlídka, módní show, seminář, přednáška, workshop

Sponzorované odkazy

V Opavském Domě umění a kostele sv. Václava se 18. října 2019 představí Fashion Storm. Jedinečná akce odstartuje v 15:00 hodin v galerii opavského Domu umění a bude nabitá workshopy, přednáškami i prezentacemi moravskoslezských módních designerů. Vyvrcholí pak v 19:00 hodin v kostele sv. Václava, který přiléhá ke galerii, originální módní show.

Hosty budou mimo jiné módní kritička Františka Čížková, lifestylová blogerka Lucie van Koten, modelka a Miss Earth 2015 Karolína Mališová i další bloggeři a influnceři. Hvězdou přehlídky pak bude současná tvář módního domu Gucci Barbora Fialová.

„Na módní průmysl se můžu jako modelka dívat v globálním měřítku. Česko jednoznačně není lhostejné k problému globálních změn a čím dál víc dbá na udržitelnost oděvu. Jenom potvrzujeme, že ekologie v módě nemusí být na úkor designu. Těší mě, že řemeslo a tradiční technika neztrácí na oblibě,“ vysvětluje modelka Barbora Fialová. „Na Fashion Storm jsem si udělala čas v nabité fashion weekové sezóně, protože se mi líbí myšlenka celého projektu,“ doplňuje modelka.

„Nultý ročník Fashion Storm je především propagací regionálních módních značek, které jsou špičkově ušity z kvalitních materiálů. Chceme jít proti současnému trendu rychlé módy, která vytváří haldy nekvalitního oblečení s negativním dopadem na životní prostředí. V projektu se nám podařilo propojit regionální módní značky s bloggery a influencery, kteří na sociálních sítích udávají trendy, s pražskými módními špičkami. Nechceme uspořádat pouze klasickou přehlídku, ale zviditelnit regionální módu a všechno kolem ní. Jsme si jistí, že v Moravskoslezském kraji dokážeme dát dohromady něco speciálního, protože tu jsou lidi, co umí módní řemeslo, jsou zruční, vytváří úchvatné věci a mají obrovský talent,“ říká ředitelka Fashion Storm Petra Špornová s tím, že do budoucna by se akce mohla rozšířit také o tradiční regionální řemesla, například šperkařství, vyšívání či řezbářství.

Na akci se představí moravskoslezské značky

 • MarVa de Luxe
 • Lada Vyvialová
 • Tonak
 • Dara Bags
 • ARTGI
 • City Folklore
 • Nikola Zezulová
 • Verver a Lalute z konceptu Ty Identity

Tvorba každého návrháře je originální a dobře rozpoznatelná.

Podívaná s přidanou hodnotou

Fashion Storm nabídne od 15:00 hodin v galerii Domu umění v Opavě nejen skvělou podívanou, ale i poučení.

 • designerka Lada Vyvialová prozradí proč se věnovat módě
 • kritička a publicistka Františka Čížková bude hodnotit outfity
 • lifestylová bloggerka a modelka Lucie van Koten se bude věnovat zdravému životnímu stylu a světu přírodní kosmetiky
 • produkční a manažerka Veronika Poláková nabídne seminář s názvem Marketing pro začínající designery a návrháře

Originální výzdoba

Zájemci si také mohou pod vedením Lucie Bielákové z firmy Megakytky vyzkoušet výrobu originálních papírových květin, které od loňského roku ovládly jako dekorace mola módních přehlídek, včetně značek, jakými jsou Dior nebo Chanel. Modely regionálních značek si mohou návštěvníci vychutnat díky prodejním prezentacím návrhářů a mohou se o filozofii jednotlivých firem i vzniku designových kousků mnohé dozvědět přímo od jejich autorů.

Samotná módní show pak začne v 19:00 hodin v kostele svatého Václava v Opavě, který přiléhá ke galerii Domu umění. Přehlídka modelů regionálních návrhářů s originální choreografií je umístěna do prostoru, jehož jedinečná atmosféra slibuje ve spojení s moderními prvky jedinečnou podívanou.

„Fashion Storm je důkazem toho, že o módu mají zájem také regionální firmy, které se rozhodly projekt podpořit a jsou spojovány například s průmyslem nebo stavebnictvím. Společným jmenovatelem však do budoucna mohou být inovační technologie, které se promítají i do světa módy. Díky projektu dojde ke komplexnímu propojení regionálních značek, které mají ambici získat významné postavení na světovém trhu,“ míní manažerka Fashion Storm Pavla Švancerová.

MarVa de Luxe

Marcela Vymyslická (značka MarVa de Luxe) uvede na Fashion Storm exkluzivní kolekci patnácti modelů s názvem Abnormality View. Svá díla tvoří pouze z přírodních materiálů jako modalový a bambusový úplet, kašmír, vlna a viskóza. Doménou firmy je především tvorba ze stoprocentního hedvábí. „Tvorba je můj život, mé poslání, kterého se ujímám se ctí a pokorou k náročnému řemeslu. Má práce začíná tím, že vezmu do rukou látku, vymyslím model, vytvořím střih a dlouhé hodiny se bavím tím, jak lze vše propojit v dokonalý celek,“ vysvětluje Marcela Vymyslická.

Lada Vyvialová

Designerka Lada Vyvialová navrhuje oděvy, klobouky, obuv i koženou galanterii a materiály jejího studia jsou nositeli unikátního českého nanotechnologického patentu. Modelky na FASHION STORM předvedou premiérově její kolekci Seamless: To hlavní není vidět. Kolekce je vytvořena právě z materiálu, který využívá ojedinělým způsobem nanotechnologie. „Látky jsou vzdušné, funkční a léčivé pro tělo. Tomu je přizpůsobena silueta oděvů, které jsou určeny pro každodenní nošení a díky jednoduchému střihu se velmi dobře kombinují pro nekonečné množství příležitostí a stylů,“ sdělila Lada Vyvialová.

ARTGI

Kolekce Ivany Mifkové (značka ARTGI), zaměřena na letošní podzim a zimu bude seskládaná z volnočasových modelů, ale i kousků k formálnějším příležitostem. „Střihy jsou v jednoduchých, čistých liniích ze stoprocentní bavlny, bambusové viskózy, merina, ale i flauše a šusťáku,“ říká Ivana Mifková, která je původně šperkařka a pro její tvorbu jsou charakteristickými ozdobami různé geometrické tvary a texty.

Tonak a Dara Bags

Na Fashion Storm nebudou chybět ani doplňky. Kromě pokrývek hlavy Tonaku, které doplní kolekci Lady Vyvialové, to bude tvorba firmy Dara bags. „Kolekce kabelek a doplňků Dara bags, která bude na FASHION STORM k vidění, se vyznačuje tlumenými odstíny pikantně doplněnými o výrazné akcenty, díky čemuž jsou nadčasové střihy naprosto nepřehlédnutelné,” prozrazuje Darina Ermisová, která založila značku Dara bags v roce 2008 a je věrná svým zásadám, což je etický způsob výroby produktů přímo v Ostravě, navrhování malých kolekcí a vlastní cesta bez ohledu na módní trendy.

Vstupenky na večerní módní show budou brzy v prodeji na FashionStorm.cz.

Zdroj foto: Fashion Storm

Autorem článku je Pavla Jelínková. Článek najdete v kategorii módní peklo a ostatní.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu