Přivítejte zimu v zateplených pracovních oděvech

Přivítejte zimu v zateplených pracovních oděvech

4. prosince 2019,

Jakmile nastane doba, kdy se říká, že „*mrzlo, až hřebíky na střechách praskaly*“ nebo „*je zima, že by ani psa ven nevyhnal*“, nastává pro všechny, kteří musí pracovat venku, krušné období. Abyste byli v zimních měsících chráněni před zimou, deštěm i sněhem, poohlédněte se včas po vhodných pracovních oděvech.

Se zimou není radno si zahrávat. Pokud trávíte dny nebo i noci venku v dešti, sněhu nebo mrazu, je potřeba dbát na to, abyste neprochladli nebo ještě hůř, abyste neutrpěli omrzliny. Vyberte si proto včas oděvy do práce, které jsou nejen nepromokavé, větruodolné a zahřejí i v minusových teplotách. Myslete i na to, že zateplené zimní oděvy vám musí umožnit dostatečný komfort pohybu.

Specialista na pracovní oděvy, obchod Tomis CZ, poskytuje oděvy pro každé roční období, a i v zimě si můžete vybrat oblečení, které vás ochrání jak před chladem, tak před možným zraněním. Na nabídku se můžete podívat zde.

Základem je pořádná zimní pracovní bunda

Jakmile se ochladí, neměli byste opustit dům bez kvalitní pracovní bundy, která vás bude chránit před rozmary počasí. Výhodou je, že k většině pracovních bund můžete mít i pracovní montérky ve stejném provedení.

Zimní pracovní bunda Emerton

Nenechte se ani v mrazivé zimní noci překvapit mínusovými teplotami. Bunda Emerton poskytuje tepelný komfort až do – 40 °C. Polyesterový materiál vás zahřeje, ale přitom bude dobře odvádět pot. Bunda má příjemný střih a je vybavena hlubokými kapsami, do kterých se vejde mobilní telefon, klíče, drobné nářadí, čepice i rukavice. Chránit vás budou také reflexní prvky.

Zimní pracovní bunda KNOXFIELD HI-VIS PILOT

Pracovníci, kteří se pohybují po silnicích a stavbách musí být dobře vidět, a to zejména ve dnech, kdy je zhoršená viditelnost nebo v noci. Proto je ideální obléknout zateplenou bundu KNOXFIELD v hi-vis provedení. Reflexní pruhy i vysoce kontrastní barvy jsou zárukou toho, že budete vidět vždy a všude.

Zimní pracovní bunda OLZA

Občas je nutné vypadat dobře i při práci venku. Vyzkoušejte designovou zimní bundu OLZA, ve které vám bude nejen teplo, ale naděláte i dost parády.

Nabídku zimních bund si pak můžete prohlédnout zde.

Nohy chraňte zimní pracovní obuví

Chodidla, a především prsty na nohou, jsou velmi citlivé na chlad a při dlouhodobém pobytu venku mohou lehce omrzat. Kvalitní zimní pracovní obuv musí být dostatečně zateplená, pohodlná a musí poskytovat dostatečnou oporu i na kluzkém a mokrém povrchu.

Zimní pracovní obuv BK HONEY ANKLE WINTER

Stylová a příjemná „farmářka“ se nikdy neomrzí. Svou slávu si vydobyla díky kvalitnímu zpracování, odolnosti a pohodlnosti. Zimní kotníková verze této oblíbené obuvi má pryžovou podrážku odolnou olejům a zateplení polyesterovým kožíškem.

Zimní pracovní obuv zimní CAVALLINO S3 CI HRO SRC

Když je bláto nebo sníh, bude se vám hodit vysoká obuv, která ochrání kotník i část holení. Obuv CAVALLINO obsahuje kompozitní tužinku, která chrání proti okopu i pádu předmětu. Podrážka je odolná propíchnutí, protiskluzová, odolná proti působení olejů a absorbuje energii v patě. Díky reflexním doplňkům se zlepšuje i vaše viditelnost vůči okolí.

Zimní pracovní obuv GRIZZLY 3SIC S3 WR HI CI SRC

Speciální bezpečnostní poloholeňová obuv se hodí zejména pro práci v lese a dalších náročných prostředích. Je certifikovaná pro práci s motorovou pilou a chrání i díky kovové tužince a aramidové stélce odolné proti propíchnutí.

Celou nabídku zimní pracovní obuvi najdete tady.

Nezapomeňte na zimní pracovní rukavice

Ochránit v zimě ruce proti prokřehnutí a omrzlinám a zároveň zachovat dostatečné úchopové vlastnosti pro práci s nástroji může být docela oříšek. Proto je volbě zimních pracovních rukavic nutné věnovat zvlášť vysokou pozornost.

Zimní pracovní rukavice TURTUR

Hladké pracovní rukavice se silnou podšívkou jsou vhodné pro všechny činnosti. Nylonový bezešvý úplet s nánosem PVC v místech dlaní a prstů zajistí nejen potřebnou ohebnost prstů, ale také snazší úchop nářadí.

Zimní pracovní rukavice 1st NITRIX

Fleecová podšívka, kterou jsou rukavice vybaveny, je v zimě skvělým pomocníkem. Rukavice 1st NITRIX jsou certifikované pro práci v chladu. Bezešvé nylonové provedení a máčení v nitrilové pěně dodává rukavicím na ohebnosti.

Zimní pracovní rukavice 1st WINTER

Elegantní design zaujme u těchto rukavic na první pohled. Neméně důležitá je ovšem i nepromokavá membrána, nylonový materiál v místech palce a krytí dlaně a palců reliéfním PU zajišťujícím protiskluzové vlastnosti. Rukavice jsou navíc krásně měkké a hřejivé.

Více zimních pracovních oděvech se dozvíte v článku Tipy na zimní výbavu podle profese.

Doplňky, které v zimě nesmí chybět

Kromě zmiňovaných bund, rukavic a obuvi si můžete pořídit i řadu dalšího vybavení, které vám zpříjemní pobyt venku. Skvělé je například funkční prádlo, odolné mikiny a svetry nebo zimní pracovní čepice a kukly. Čím lépe se připravíte, tím lépe se budete mít, i když nastanou třeskuté mrazy.

Autorem článku je Redakce. Článek najdete v kategorii ostatní.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu