Známe barvu roku 2020! Stala se jí krásná Classic Blue

Známe barvu roku 2020! Stala se jí krásná Classic Blue

10. prosince 2019, barva roku 2020, Pantone, Classic Blue, klasická modrá, móda, design, textilie, beauty,

Sponzorované odkazy

Již více než 20 let ovlivňuje barva roku Pantone vývoj produktů a rozhodnutí o nákupu v různých průmyslových odvětvích, včetně módy, bytového textilu a průmyslového designu, jakož i balení produktů a grafického designu.

Proces výběru barvy Pantone of the Year (barvy roku) vyžaduje promyšlené zvážení a analýzu trendů. Každý rok odborníci na barvy Pantone v Pantone Color Institute do výběru řadí nové barevné vlivy.

Čím se odborníci při výběru barvy inspirují?

Jakýmkoli odvětvím, které vám přijde na mysl. To může zahrnovat zábavní průmysl a filmy ve výrobě, umělecké sbírky a nové umělce, módu, všechny oblasti designu, populární turistické destinace, jakož i nové životní styly, herní styly nebo sociálně-ekonomické podmínky.

Vlivy mohou také pramenit z nových technologií, materiálů, textur a efektů, které ovlivňují barvu, příslušných platforem sociálních médií, a dokonce i nadcházejících sportovních událostí, které upoutají pozornost na celém světě.

barevná paleta Exotické chutěbarevná paleta Exotické chutě

Klasická modrá v módě

Pantone 19–4052 Classic Blue, jak je přesně barva roku 2020 definována, je upraveným a sebevědomým modrým odstínem, který ve světě módy je elegantní ve své jednoduchosti. Nabízí jakousi stálost, vytrvalost, zakotvení a umožňuje barevné kombinace v celém širokém spektru jaké móda sama nabízí. Blue Classic může být vaším v looku a outfitu osobnostním a originálním vyjádřením.

Classic Blue je barvička, která do módy přináší chladivou eleganci styl, klasiku a tradiční pojetí, které je ale zároveň vysoce moderní, všestranné a jedinečné díky využitým materiálům. A s nimi je Classic Blue tudíž pokaždé tak trochu jiná.

Vrstvení a struktura materiálu obzvláště zřetelné vzhledy prostřednictvím aplikací na různé materiály, povrchové úpravy a textury – a to od třpytivých metalik, lesklých a high-tech materiálů až po ručně vytvořené směsi a další jemné textilie vyznívá klasická modrá vlastní jedinečností.

Barevná paleta NetradičníBarevná paleta Netradiční

Classic Blue v beauty pojetí

Pantone 19–4052 Classic Blue využitá v dekorativní kosmetice dává osobnímu projevu dramatický výraz, a to jak očí, tak nehtů nebo vlasů. A může být využita v různých provedeních od třpytivých a glam, až po sametové a matné.

Klasická modrá v grafickém designu

Pantone 19–4052 Classic Blue se vztahuje k obloze za soumraku, tedy něčemu, co vidíme každý den. Díky tomu v obecné rovině udržuje vnímání spolehlivosti a stálosti. Je to tedy barva, na kterou vizuálně reagujeme jako na důvěryhodnou. Stává se tak ideálním odstínem pro mnoho aplikací v grafickém designu. Jak grafiky, obaly, tak obrazy a nástěnné dekorace.

Barevná paleta SnorkelBarevná paleta Snorkel

Jak používat Classic Blue?

V klasické modré jako barvě roku existuje pět jedinečných barevných palet představujících Pantone 19–4052 Classic Blue v kombinaci s dalšími odstíny barev. Každá paleta vyjadřuje nějakou náladu, evokuje směr a je podporována třemi navrhovanými barevnými kombinacemi.

Barevná paleta PřemítáníBarevná paleta Přemítání

Jaké palety to jsou?

  • První paleta: Přemítání – zamyšlený a meditativní barevný koncept klasické modré v kombinaci s paletou chladných blues a řadou teplých, jemně uklidňujících odstínů. Navozuje zklidnění a pocity míru.
  • Druhá paleta: Snorkel – je okouzlující symbiózou klasické modré s černou a bílou, jež tak tvoří krásný kontrast s hloubkou Classic Blue. Je jakýmsi ukotvením a jistotou.
  • Třetí paleta: Pouštní soumrak – neomezená Classic Blue je zde elegantním pozadím pro třpytivé seskupení sofistikovaných odstínů z oblohy v pouštnímu soumraku.
Barevná paleta Puštní soumrakBarevná paleta Puštní soumrak
  • Čtvrtá paleta: Exotické chutě – parádní směs chutí a barev, jež zní kořenitou, přírodní sytě modrou. Všechny potraviny v modré barvě podobné klasické modré jsou obecně bohaté na obsah antokyanů a mají tak značný vliv ke zdraví, čímž slouží jako forma ochrany organismu.
  • Pátá paleta: Netradiční – neobvyklá a nečekaná paleta barev, u jejichž základu stojí Classic Blue, který tím dává základ pro jedinečné kombinace barevných směsí.

Zdroj foto: Pantone.com

Autor: Pavla Košík Jelínková

Autorem článku je Pavla Jelínková. Článek najdete v kategorii doplňky, kosmetika, líčení a make up, módní značky a návrháři, ostatní, ostatní, pánské oblečení a šperky a hodinky.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu