Česká značka ODIVI: casual, oversized i upcyklovaná

Česká značka ODIVI: casual, oversized i upcyklovaná

28. února 2020, ODIVI, Queens, Iva Burketová, návrhářka, designérka, dámské oblečení

Sponzorované odkazy

ODIVI je dámská módní značka z Prahy, za kterou stojí mladá návrhářka Iva Burkertová. Její oblečení kombinuje v cool stylu unikátní design, prima materiály a pohodlné střihy.

Její ODIVI kousky jsou originální, a tak trochu jedinečné, přičemž je lze nosit v téměř každém prostředí i situaci. Značka nabídne nějaký ten kousek každému, kdo vyznává originalitu střihnutou s pohodlím a někdy i oversized stylem.

sukně Dream Stripe Skirt Černá dámská elegantní sukně od značky ODIVI Dream Stripe Skirt za 1 920 Kč.

Nepřímá cesta

Iva Burketová milovala módu od malička. Přesto šla raději na gympl než oděvní průmyslovku. Tam narazila na profesorku, která tak nějak odhalila její potenciál a talent. Pomohla jí s prvními krůčky vlastních přehlídek již na střední škole a tím dala Ivě impuls pokračovat ve vzdělávání na Vyšší odborné škole oděvního návrhářství.

sukně ODIVI Dream Skirt Černá stylová dámská dlouhá sukně od značky ODIVI Dream Skirt za 1 590 Kč.

Iva Burketová i ale nedokončila, nějak cítila že ji tato cesta nenaplňuje a s kamarádkou Kristýnou v roce 2007 začaly pracovat samy pro sebe a založily značku ODIVI (Od Ivy).

mikina ODIVI Explorer Hoodie Dámská mikina s kapucí od značky ODIVI Explorer Hoodie za 1 920 Kč.

Streetwear byl první

Iva ráda sportovala, tudíž jaksi přirozeně navrhovala streetwear oblečení pro ženy u nás v době, kdy to zde nikdo další nedělal. Málodko to v té době chápal, ale v současnosti je streetwear velmi trendy.

tričko ODIVI Wild Tee v bílém provedení Bílé dámské tričko s krátkými rukávy od značky ODIVI Wild Tee za 1 590 Kč.

Již dvanáctý rok

Značka působí oděvní a módní scéně dvanáctým rokem a stále expanduje. Zaměřuje se na pohodlnou a příjemnou módu, kterou si lze v některých případech dle jejich návodu doma i vyrobit ze starých kousků. Tím pádem směřuje značka ODIVI i k upcyklaci s mottem „že je na světě dost věcí a není potřeba je znovu vyrábět.“

ODIVI Intense Drape Dress Černé dlouhé dámské elegantní šaty od značky ODIVI Intense Drape Dress za 2 390 Kč.

ODIVI a SOBJE

Mimo ODIVI založila Iva ještě značku SOBJE – opět s kamarádkou, tentokrát Terezou. Tato značka se zaměřuje na společenské a svatební šaty. Iva je tedy typ, který je puzen neustále něco nového vymýšlet. Realizovala pop upy v Chicagu a Singapuru, vymyslela oblečení na jógu, reprezentovala Českou republiku v Římě jako designérka se svými kousky značky ODIVI.

tričko ODIVI Wild Tee v černém provedení Černé dámské tričko s krátkými rukávy od značky ODIVI Wild Tee za 1 590 Kč.

Všude sebou

Kamkoli Iva jede, všude sebou má nějaký ten (málokdy jen jeden) kousek své značky a s nimi v místě fotí. V ateliéru Odivi ve SmetanaQ na Smetanově nábřeží můžete některé kousky zakoupit, anebo ODIVI nabízí online shop Queens.cz a vybrat si zde můžete něco, co vás osloví.

Zdroj foto: Queens.cz

Autorem článku je Pavla Jelínková. Článek najdete v kategorii dámské oblečení a módní značky a návrháři.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu