Recyklace je v kurzu: i u Pumy

Recyklace je v kurzu: i u Pumy

9. března 2020, ekologické kolekce, kolekce Puma x First Mile, Puma, First Mile, plast, oděvy z plastu, sportovní oblečení z plastu, obuv z pastu, doplňky z plastu, materiál plast

Sponzorované odkazy

Sportovní značka Puma a organizace First Mile vytvořily novou kolekci z recyklovaného plastu. Výsledkem spojení je stylová sportovní kolekce oblečení, bot i doplňků s příběhem.

Koupí ekologické kolekce Puma x First Mile z recyklovaného vlákna, které pochází z plastových lahví shromážděných na sběrných sítích organizace First Mile, uděláte malý, ale významný krok směrem k udržitelnosti.

First Mile

Organizace First Mile se soustředí na sběr plastových lahví za účelem vytvoření a udržení pracovních míst a snížení znečištění životního prostředí. Svými sběrnými sítěmi podporuje obyvatele Tchaj-wanu, Hondurasu a Haiti.

Sesbírané láhve jsou roztřízeny, vyčištěny a poté přeměněny na vlákno, jež se používá k výrobě nových produktů. Společnost Puma navázala spolupráci s First Mile v reakci na svůj závazek snížit dopad na životní prostředí a dodržovat kodex Forever Better.

Více než 40 tun

„Program Puma a First Mile přeměnil už více než 40 tun plastového odpadu ze skládek a oceánů na zbrusu nové módní kousky. Díky tomuto programu bylo odhadem znovu využito 1 980 286 plas­tových lahví,“ říká Stefan Seidel, vedoucí firemní udržitelnosti ve společnosti Puma, a zároveň dodává: „Tato kolekce zahrnuje kousky od obuvi, triček, kraťasů, kalhot až po bundy. Všechny tyto oděvy jsou vyrobené z 83 % až 100 % udržitelného vlákna, které je získáno zásluhou First Mile.“

Plast jako materiál

„Věříme, že kdokoliv si koupí tuto kolekci, se v ní bude cítit dobře. Nejen s ohledem na to, že si vybral udržitelný materiál, ale i s vědomím, že podpořil organizaci First Mile Ta se totiž z velké části zasloužila o vznik kolekce. Je to přece jejich materiál, z něhož je vyrobena,“ řekla Kelsey Hallingová, která je ve společnosti PUMA zodpovědná za spolupráce ve společnosti First Mile.

Kde kolekci seženete?

Sportovní kolekce Puma x First Mile je k mání od 21. února 2020 na Puma.com a ve vybraných prodejnách po celém světě. Na českém trhu budou vybrané kousky z kolekce k dispozici u prodejců Footshopu, Queens, FreshLabels, A3Sport, UrbanStore, Espace, Vemzu, Sportisimo, Puma Concept Store v Palladiu či v Top4Sport.

Zdroj foto: Puma

Autorem článku je Pavla Jelínková. Článek najdete v kategorii obuv, dámské oblečení, pánské oblečení, tenisky a značky a značkové oblečení.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu