Jarní kolekce Lindex: udržitelnost a zodpovědnost

Jarní kolekce Lindex: udržitelnost a zodpovědnost

11. dubna 2020, Lindex, udržitelnost, kolekce, dámské oblečení, jaro 2020

Sponzorované odkazy

Otázku udržitelnosti už dávno neřeší jen lokální a menší značky, ale v potaz ji berou i velké oděvní řetězce. Nezbytné kroky k záchraně planety podniká i švédská značka Lindex a promítá je v konceptu označovaném jako “Váš chytrý šatník”. Nová jarní kolekce se tak nese na vlně udržitelnosti, ale i zodpovědnosti při nakupování, abychom v šatníku neměli přebytečné kousky.

S láskou k planetě

Udržitelnost nové kolekce Lindex pro letošní jaro začíná u materiálů. Oblečení, které působí velmi žensky a jemně, je tak tvořeno Tencelem, lnem, organickou bavlnu nebo recyklovaným polyesterem. *„Inspirovali jsme se jednoduchostí, tolik typickou pro skandinávskou módu, a vytvořili jsme kolekci plnou nadčasově navržených kousků, které se jen tak neomrzí. Vynaložili jsme maximální úsilí, abychom získali nejlepší možnou směs udržitelnějších materiálů, jako je len, organická bavlna, Tencel a recyklovaný polyester,*“ říká Pia Ekholm, manažerka designu a nákupu ve společnosti Lindex.

Jednoduchá & ženská

V rámci udržitelnosti šatníku se nová kolekce drží spíše jednoduchosti. Jednotlivé kousky jsou mezi sebou snadno kombinovatelné a umožňují nejrůznější proměny vašeho looku. I barvy se drží spíše u neutrální palety, v níž vidíme bílou, béžovou, černou či hnědou. Tu však oživují výraznější tóny v čele s žlutou, která dokonale ladí s jarním obdobím.

Váš chytrý šatník

Dalším poznávacím znamením kolekce je pohodlí. To zajišťují komfortní střihy, které jsou volné, ale stále padnoucí a slušivé. Těšit se můžete i na prvky jako zavazovací pásky, řasení či stahovací šňůrky. „Konceptem Váš chytrý šatník chceme zákazníky inspirovat k zodpovědnému nakupování, což znamená nakupování oblečení, které se jim skutečně líbí a které budou opečovávat a často nosit. Zaměřili jsme se na vytvoření kolekce s použitím udržitelnějších materiálů, ale také, a možná ještě větší měrou, na vytvoření nadčasového designu, který lze jednoduše kombinovat s ostatními oblíbenými kousky v šatníku,“ říká Pia Ekholm.

Foto: Lindex

Autorem článku je Jana Krajčová. Článek najdete v kategorii dámské oblečení.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu