Converse x Rokit: láska ke kořenům

Converse x Rokit: láska ke kořenům

12. července 2020, Converse, Rokit, Chuck Taylor, limitovaná edice, kolekce, tenisky, basketbal mikina

Sponzorované odkazy

Streetwearová značka Rokit vznikla v Los Angeles, odkud čerpá značnou inspiraci dodnes. Poprvé s Converse spolupracovala v roce 2018, kdy společně odvyprávěly příběh jejich původu a založení. Dnes se znovu spojují, aby poukázaly na své kořeny v basketbalu a skejtování.

„Je zajímavé, jak se z basketbalové boty stala kultovní ikona. Právě tohle kouzlo umění transformovat se do různých podob a existovat v rozličných prostředích je to, co v Rokit vytváříme,“ uvedla Bam Barcena, spoluzakladatelka Rokit. „Jsme fanoušci vyprávění příběhů prostřednictvím módy. Začneme s konkrétní myšlenkou, a pak řešíme, co přesně to znamená z hlediska barvy, grafiky nebo výběru látek.“

Converse x Rokit Chuck Taylor

Výsledkem kolaborace je nový přístup ke kultovní siluetě Chuck Taylor, která v sobě nese prvky asfaltu, povrchu blízkém basketbalové a skate komunitě. Converse x Rokit Chuck Taylor si pohrává s konstrukcí a industriálním materiálem ripstop, který se vyjímá v kombinaci se švy, výraznou páskou a nášivkami. Jazyk boty je tvořen technikou sítotisku.

Origin Mikina

Součástí kolekce je funkční mikina s dávkou nepřehlédnutelné originality. Mikina v oranžové barvě typické pro Rokit, je vyrobena z vlny s vintage vyblednutím. Výrazným prvkem jsou rukávy tvořené technikou patchworku a fluorescentní (ve tmě svítí) logo Rokit na předním díle.

Limitka Converse x Rokit

Exkluzívní limitka reprezentuje lásku k Los Angeles, které pomohlo značce Rokit najít své směřování. Součástí kampaně je spot s názvem „Home is Where The Start is“, který je inspirován právě L.A. Spot podporuje iniciativu #CreateAtHome a ukazuje emoce k městu během karantény. Ve videu účinkují Burberry Erry, Nico Guardalabene, Tommy Genesis, Reese La Flare, Evan Mock a Luka Sabbat.

Limitovaná kolaborace Converse x Rokit je dostupná exkluzivně u vybraných prodejců kupříkladu Footshop a Queens.

Zdroj foto: Converse

Autorem článku je Pavla Jelínková. Článek najdete v kategorii obuv, dámské oblečení, pánské oblečení, tenisky a značky a značkové oblečení.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu