Síťová nákupní taška se během léta mění na plážovou

Síťová nákupní taška se během léta mění na plážovou

23. srpna 2020, česká síťovka, taška na pláž, taška k vodě

Sponzorované odkazy

Síťovka byla v minulosti hitem. Jako nákupní taška nechyběla snad v žádné domácnosti tehdejšího Československa a proslavila se i ve světě. Její moderní obdoba se nyní do domácností opět rychle vrací, a to nejen na nákupy, v létě se hodí i na pláž a k vodě.

Při nakupování fungovala síťovka vždy výborně – byla lehká, skladná a levná. Postupně ji ale vytlačily igelitky. Obnovit slávu tohoto českého vynálezu se v posledních letech opět daří. Stává se z ní módní doplněk a během letních měsíců i plážová taška.

Češi nejvíce oceňují její skladnost, pružnost a přehlednost. Plavky, deka, ručník, opalovací krém, kniha, pomůcky pro malé neplavce, nafukovací matrace, míč – to je jen zlomek nezbytností, bez kterých většina Čechů nevyrazí k vodě. Do čeho ale všechno zabalit? Ideální volbou je síťová taška.

„K vodě – ať už k moři, nebo na koupaliště, je naprosto ideální, pojme spoustu věcí a prázdná je naopak mnohem skladnější než objemná plážová taška a snadno se schová třeba pod deku. Po ukončení vodních radovánek je možné uložit zpět do síťovky například mokré ručníky a ty potom doma i se síťovkou vyprat,“ popsala jednu z výhod majitelka značky Česká síťovka Karolína Pechová.

Rychlá kontrola věcí uvnitř – jeden z hlavních benefitů síťové tašky. „Majitelé běžné plážové tašky jistě znají následující scénář – vše je sbaleno, děti připraveny k odchodu, ale najednou si nejste jisti, zda jste do tašky zabalili vše. Začíná nekonečné přehrabování a nakonec kompletní vybalení a po nalezení hledaného předmětu znovu sbalení tašky. Tento problém u síťovky díky jejím okům odpadá – do síťovky je jednoduše vidět. Kontrolu sbalených věcí tak můžete provést velmi rychle a okamžitě. Oka v síťovce ale lidé ocení i při odchodu z pláže – díky nim se totiž všechen písek, který ulpí na ručnících nebo oblečení, rychle vysype. Hotelový pokoj nebo kufr auta potom nevypadá jako pískoviště a vás nečeká otravné vyklepávání jedné věci za druhou,“ řekla Karolína Pechová.

Síťová taška není vhodná jen na pláž, hojně ji využívají i aktivní sportovci věnující se vodním sportům. „Naši zákazníci síťovku velmi často využívají při vodních sportech, jako je surfing, kajak, wakeboarding či potápění. Do síťovky dají ručník, neopren a další potřebné vybavení – díky okům síťovky věci krásně větrají a snadněji se usuší,“ popsala Karolína Pechová.

Většina lidí se obává, že jim ze síťové tašky kvůli jejím okům vypadají drobné předměty. I na to ale výrobci pamatují. „Dotazy zákazníků velmi často směřují na ukládání drobností, jako jsou například klíče, drobné nebo mobilní telefon, do síťové tašky. Právě u těchto věcí úplně nestojí o to, aby byly vidět, a navíc mají strach, že jim z tašky vypadnou. I na to jsme pamatovali. Pro naše zákazníky máme v nabídce síťovku s pružnou vnitřní kapsou v pestrobarevném i decentním provedení. Možné je samozřejmě také k síťovce připnout vlastní taštičku na zip – i takovou variantu pro naše zákazníky brzy uvedeme do prodeje,“ uvedla Karolína Pechová.

Pružná taška s oky je nejen praktický pomocník na pláž, ale i módní doplněk, který je trendy i při večerní procházce městem. „Při odjezdu na dovolenou si s sebou ženy berou několik tašek – jednu na pláž, druhou na procházky městem, další na případné výlety do přírody. Ty jsou často velmi neskladné a v kufru zabírají zbytečně moc místa. Síťovka stačí jen jedna. V nabídce máme síťovky v několika barevných variantách a nabízíme více typů, je tedy možné je jednoduše zkombinovat s outfitem nebo plavkami, aby vše ladilo. A pokud si jich chce vzít žena víc, nezaberou v kufru víc místa než srolované ponožky,“ uzavřela Karolína Pechová.

Česká síťovka

Značku Česká síťovka založila v roce 2012 Karolína Pechová. Síťová taška je český vynález, zakladatelka oprášila skoro sto let starou tradici a v chráněných dílnách vyrábí síťové tašky. Šijí se ručně podle vlastních registrovaných vzorů a velká část se také ručně barví. V nabídce jsou mimo jiné síťovky z bambusového vlákna, hustooké bavlněné síťovky či síťovky s vnitřní kapsou, které jsou plnohodnotnou náhradou dámské kabelky. V e-shopu jsou navíc další „zero waste“ produkty, jako jsou potravinové sáčky nebo bambusová brčka. Karolína Pechová je absolventkou kulturologie na Filozofické fakultě UK. Pracovala jako hotelová manažerka. Roku 2012 obnovila tradici české síťovky, které prodala už více než 800 000 kusů.

Zdroj foto: ceskasitovka.cz

Autorem článku je Pavla Jelínková. Článek najdete v kategorii ostatní, tašky a batohy a značky a značkové oblečení.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu