Secrid: patent na bezpečí hotovosti i karet

Secrid: patent na bezpečí hotovosti i karet

31. srpen 2020, Secrid, peněženky, kryt na karty, patentovaná technologie

Sponzorované odkazy

Holandská značka Secrid není příliš v Česku známa. A je to škoda. Je totiž výjimečná. Svými produkty, jejich pojetím i kvalitou produktů. Jejich peněženky a pouzdra na karty nemají obdobu.

Holandskou značku Secrid založili roku 1997 dva designéři a návrháři. Díky ekonomické krizi se jejich úspěšný a velký ateliér dostal do potíží, a tak zabrousili do jiných vod. Do vod peněženek a platebních karet. A nutno říci, že s velkým úspěchem.

Secrid Slimwallet Diamond

Secrid Slimwallet Diamond

Secrid Slimwallet Diamond

Kvalitní černožlutá peněženka, s chráněnou přihrádkou na karty, které brání zneužití při bezkontaktní platbě. Mikrovzor z geometrických tvarů. Místo až na 4 embosované nebo 6 hladkých karet, odolné hliníkové tělo, jedinečný systém výsuvu karet má RFID ochranu (chrání proti zneužití dat), cena činí 1 549 Kč.

Mladé a nenápadné odvětví

Návrháři se proto rozhodli zabrousit do relativně mladého, nenápadného, a tak trochu opomíjeného módního odvětví a začali vyrábět peněženky. A to peněženky nejen tak ledajaké. Předpokládali, že časem platební karty tak trochu vytlačí se scény hotovost, a tak zaměřili design i praktickou stránku peněženek i na platební karty.

Méně za více

Je jasné, že toho dnes nosíme po kapsách méně než v minulosti. I když kdo ví. Možná to platí o mužích, u žen si troufám říci to až tak pravda není, ty nevystačí jen s kapsami, na nichž by měly boule z uložených věcí, ale raději zvolí alespoň crossbody malou tašku, ledvinku či batůžek, nebo i něco většího.

Secrid Cardslide

Secrid Cardslide

Secrid Cardslide

Moderní pouzdro na karty od značky Secrid v černém provedení. Má RFID ochranu (chrání proti zneužití), přihrádku na peníze, vizitky a drobnosti jako např klíč, navíc pásek drží všechno u sebe. Dáte za ně 1 399 Kč.

Speciální jádro

Ale vraťme se ke značce Secrid, designéři měli na mysli to, že toho máme u sebe stále méně, ale ceníme si toho více. Proto zúročili svoje znalosti z oblasti designu a vymysleli stylovou koženou peněženku se speciálním hliníkovým jádrem, které ochrání každou platební kartu před zneužitím.

Bezpečná peněženka

Díky jádru z hliníku je peněženka bezpečným útočištěm a nelze nijak kartu kopírovat. Což se při projití okolo stávalo. Mimoto můžete dokonce kartou platit tak, že ani neotevřete peněženku. Ta má přihrádky na karty, a samozřejmě i místo pro bankovky, mince a další drobnosti.

Secrid Cardprotector

Secrid Cardprotector

Secrid Cardprotector

Tmavě zelený ochranný kryt na kreditní karty od holandské značky Secrid. Kryt ochrání karty proti zneužití při bezkontaktní platbě. Hliníkový Cardprotector je nejminimalistič­tější peněženka, jakou značka kdy vytvořila. Má patentovaný výsuvný systém, který zajišťuje přístup k nejčastěji používaným kartám jediným pohybem. Navíc chrání karty před ohnutím, zlomením nebo neoprávněným přečtením údajů zapsaných na RFID a NFC kartách. Vyjde vás na 699 Kč.

Red Dot Design Award

Patentovaný mechanismus peněženek Secrid zaručuje ten nejjednodušší způsob, jak se můžete dostat přehledně ke svým kartám. A že je to opravdu cool záležitost dokázalo i ocenění první verze Secrdi cardprotectoru v roce 2010, kdy značka vyhrála prestižní ocenění Red Dot Design Award. Ocenění patří mezi ta vůbec nejvýznamnější v produktovém designu.

European Aluminium Award

A bylo to zároveň ve stejném roce, kdy firmy přišla na trh poprvé s koženým obalem svých peněženek. Dva roky na to navázala ještě Secrid ještě vítězstvím v European Aluminium Award za verzi své mini peněženky.

Jejich kousky tudíž stojí nejen za to vyzkoušet, ale i nějaký vlastnit. Zajistí vám totiž nejen bezpečnost vaší hotovosti, ale i bezhotovostní platby vždy a všude v klidu a pohodě.

Autorem článku je Pavla Jelínková. Článek najdete v kategorii doplňky a ostatní.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu