Značka Puma podporuje české umělce

Značka Puma podporuje české umělce

21. října 2020, Jan Bican, Puma, kolekce mikin

Sponzorované odkazy

Umění a móda že nejde dohromady? Ale ano! Jdou ruku v ruce a koexistují v jakési symbióze. Patrné je to aktuálně v počinu značky Puma, která podporuje české umělce.

Sportovní značka Puma podporuje tvůrce i na lokální úrovni. České zastoupení značky s cílem podpořit českou uměleckou scénu vytvořilo společně s nadějným tvůrcem Janem Bicanem limitovanou kolekci mikin s názvem My děti ze stanice 2020 TJBC X PUMA.

Mikiny tak trochu jinak

Značka PUMA se dlouhodobě vydává směrem podpory nadějných umělců a návrhářů a společně tak přináší neotřelé kolaborace. Proto se PUMA spojila i s mladým Janem Bicanem, aby společně vytvořili odvážnou kolekci mikin. Jan Bican je teprve dvaadvacetiletý kreativec, který se nebojí jít s kůží na trh. Mít namalovaný obraz doma nad pohovkou je pro něj nuda, a tak si založil vlastní kreativní koncept #TJBC. Přenáší kresby a malby na produkty spolu s nekonečnou Biblí příběhů.

Inspirace současností

Inspirací pro vytvoření kolekce se Honzovi stala současná situace, která mu připomněla zvířata uvězněná v zoologické zahradě. Na rozdíl od zvířat se společnost uzavřela naprosto sama a dlouhý sociální útlum jí přinesl čas zamyslet se nad vlastní existencí. My děti ze stanice 2020 TJBC X PUMA je limitovaná kolekce mikin, která reaguje na současnou situaci a díky kresbám umocňuje kontrasty našich životů. Mikina je pro každého, kdo má chuť podpořit české umění a kreativu.

*„Ze spojení s tak velkou značkou, jako je PUMA, mám obrovskou radost. Těší mě, že PUMA podporuje mladé kreativce nejen ve světe, ale i v České republice a je mi ctí, že jedním z nich mohu být právě já,*“ říká autor Jan Bican.

„Toto je přesně směr, který chceme s PUMOU dlouhodobě sledovat. Podpora drobných umělců je pro nás velmi důležitou součástí naší komunikace. Umělecký rukopis Honzi je velmi odvážný, ale o to více se mi líbí. “ podotýká marketingová manažerka značky PUMA Lucie Hložánková.

Kolekce My děti ze stanice 2020 TJBC X PUMA obsahuje klasické mikiny PUMA v černých a šedých barvách doplněné nezaměnitelným punkovým rukopisem Jana Bicana. Dostupné jsou na webových stránkách janbican.cz.

Zdroj foto: Puma

Autorem článku je Pavla Jelínková. Článek najdete v kategorii módní značky a návrháři a značky a značkové oblečení.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu