Najděte si svůj osobitý styl

Najděte si svůj osobitý styl

11. říjen 2020,

Sponzorované odkazy

Módní návrháři nám každou sezónu diktují, co bychom měli nosit. Je dobré se inspirovat módními přehlídkami, ale není nutné se soukat do oblečení, které vám nebude slušet a utrácet horentní sumy za něco, co bude v módě tři měsíce.

Osobitý styl je něco, co se postupem našeho stárnutí vyvíjí. Nikdo se ve čtyřiceti neobléká stejně jako ve dvaceti, ne proto, že by se již minisukně pro dámu v letech nehodily, ale proto, že postupem času každá žena zjistí, co její postavě lichotí a co ne.

Osobitý a specifický módní styl má vliv i na to, jakým způsobem vás lidi okolo vnímají. Je součástí vaší osobnosti. Hledání svého stylu je běh na dlouhou trať, určitě jste zkoušela metodou pokusu a omylu nejrůznější styly a trendy. Díky tomu třeba víte, že vaše nohy vypadají hubenější v sukni než v kalhotách, že s širokým slovanským zadečkem, ale poněkud plochým si raději odpustíte jeansy, protože v nich je váš zadeček ještě placatější apod.

Jak nám osobitý styl může pomoci cítit se (sebe)jistější?

To co si oblékáte, v podstatě odráží váš dojem ze sebe sama. Způsob, jakým se oblékáte do práce nebo na večírky, může okolí dávat signály, jak jste sebevědomá, jak se cítíte a jaká jste žena.

Například neustálé oblékání do nenápadných barev a volných oděvů vydává silné signály, že nejste ráda středem pozornosti. Zatímco jasné barvy a přímé držení těla signalizují sebevědomého člověka, kterého lze oslovit.

Nebojte se se stylem experimentovat

Nebojte se se stylem experimentovat

Všichni víme, že první dojem hraje velkou roli v tom, do jaké „škatulky“ si nás lidé zařadí. Styl tedy může být někdy překážkou, ale také vám může pomoci získat nové zaměstnání, či nového partnera.

Ale nepleťte si osobitý styl s tím, že se nutně musíte oblékat podle poslední módy. V módním průmyslu se točí neskutečné množství peněz, návrháři se přímo předhání v tom, kdo modelku oblékne do nejšílenější kombinace, ale návrhářům je jedno, jak v této nejnovější módě budou vypadat „normální“ ženy, které mají křivky.

Jak najít svůj styl?

Styl se může měnit v závislosti na náladě, počasí a na tom, jak se cítíme. Také dost záleží na tom, zda se oblékáme do města, anebo do kanceláře, kde je přísně daný dress code, který je třeba dodržovat, to nám příliš volnou ruku při výběru oblečení nenechává. Poznejte svůj typ těla – musíte pochopit, které oblečení a tvary nejlépe doplňují vaši postavu. Máte širší ramena než boky nebo jste hruškovitého tvaru? Měření a zjištění tvaru těla vám v mnohém usnadní výběr těch správných šatů.

Autorem článku je Petra Havlíková. Článek najdete v kategorii dámské oblečení.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu