Pocta králi rokenrolu v kolekci psacích per Montblanc Great Characters Elvis Presley

Pocta králi rokenrolu v kolekci psacích per Montblanc Great Characters Elvis Presley

2. ledna 2021, kolekce psacích per, Montblanc Great Characters Elvis Presley, Montblanc Great Characters Elvis Presley, Elvis Presley

Sponzorované odkazy

Módním doplňkem dnes nejsou jen kabelky, šály, šátky, rukavice, manžetové knoflíčky, klobouky, motýlci, kravaty a šperky. Jsou jimi i psací a kancelářské potřeby. Především v luxusním pojetí jsou dnes znakem úspěšnosti a prosperity. O značce Montblanc to platí dvojnásob. Jejich nové kolekce jsou vždy tématické, jedinečné a osobité zároveň. Edice Great Characters je pro značku Montblanc vždy ukázkou jemného řemeslného zpracování a příběhy ikon, které se zapsaly do dějin lidstva. Jednou z těchto postav byl i mladý hudebník z městečka Tupelo v Mississippi, který se stal králem rokenrolu – Elvis Presley.

Elvis Aaron Presley, narozený 8. ledna 1935, který zemřel 16. srpna 1977. Jeho přezdívka „the King" jasně ukazuje, kým ve své době byl. Je stále a dodnes oslavován za to, že uchvátil celý svět více než stovkou hitů, které opanovaly hitparády, 1300 koncerty a 31 celovečerní­mi filmy.

Edice Great Characters: Elvis Presley

Montblanc se rozhodl věnovat svoji nejnovější edici Great Characters životu a odkazu hudebníka, jehož slavná živá vystoupení a extravagantní kostýmy rozpoutaly hudební horečku po celém světě. Kolekce se skládá ze tří různých psacích per, z nichž každé vzdává hold jedné důležité etapě Elvisovy kariéry.

  • Pero Special Edition oslavuje slavný comeback koncert z roku 1968.
  • Pero Limited Edition 1935 evokuje období, které Elvis strávil v Las Vegas.
  • Pero Limited Edition 98 je inspirované satelitním přenosem koncertu „Aloha from Hawaii", které sledovalo 1,5 miliardy lidí ve čtyřiceti zemích světa.

Prvky Elvis Presley Special Edition

Mnoho designových prvků pera Special Edition je inspirováno jednou z největších vášní Elvise Presleyho – automobily. Ten během svého života koupil bezmála 300 modelů aut, přičemž většinu z nich následně daroval. Jeho srdce bilo pro elegantní ocasní ploutve, velký komfort a výkonné osmiválce vydávající bouřlivý řev, který mu zněl jako hudba. Silueta pera vychází z tvaru zapalovací svíčky a tělo je embosováno citátem Ambition is a dream with a V8 engine (Ambice je sen s motorem V8). Tvar klipu do písmene V a design s osmi otvory, odkazujícími na válce motoru, jsou pak další poctou vášni Elvise Presleyho pro automobily.

Vzor na víčku a těle pera Special Edition, stejně jako u limitovaných edic LE 1935 a LE 98, je inspirovaný prstenem vyrobeným na míru pro slavný koncert Aloha in Hawaii. Horní část klipu je zdobená iniciálami EP, které vycházejí z designu Elvisových slunečních brýlí. Na počest jeho nezapomenutelného hlasu je emblém Montblanc na vrchu víčka kombinován se slovem ELVIS. Jedná se o historicky první úpravu tohoto jinak ikonického znaku. Tělo pera nese větu Elvis has left the building (Elvis opustil budovu), tedy slova pronášená hlasateli na konci mnoha živých vystoupení v 60. a 70. letech, informující publikum, aby opustilo koncert, protože žádné další přídavky následovat nebudou.

Materiály edice

  • Kolekce per Special Edition z řady Great Characters Elvis Presley od Montblanc oslavuje krále rokenrolu v ušlechtilé černé pryskyřici, tedy v barvě Elvisova koženého obleku, který měl na sobě ve slavném televizním pořadu NBC z roku 1968 Elvis TV Special, s kováním potaženým platinou.
  • Později se Elvis zapsal do historie svým koncertem Aloha from Hawaii – via Satellite, prvním živým vystoupením, které kdy bylo přenášeno přes satelit. Struktura kosodélníků na víčku a těle pera je inspirovaná nápadným vzorem zlatého prstenu, který Elvis nechal vytvořit právě pro tento koncert.
  • Pozlacený klip díky svému tvaru do písmene V a designu s osmi otvory evokuje Elvisovu vášeň pro osmiválce, zatímco ručně vyrobený hrot z ryzího rhodiovaného zlata Au 585 nese gravírování jednoho z Elvisových hitů Blue Suede Shoes.

Elvis Presley Limited Edition 1935

Tato edice oslavuje nesmírné charisma Elvise Presleyho výraznou lakovanou mozaikou orla zapracovanou do víčka pera. Inspirací je Elvisův plášť, který si oblékl během svého slavného vystoupení Aloha from Hawaii. Každý z 246 lakovaných dílků mozaiky je ručně vyplněn s pečlivou přesností. Kosodélníková struktura těla vytváří kontrast s klipem z ryzího zlata, který připomíná osmiválcový motor. Název jednoho z Elvisových hitů Jailhouse Rock, je vyryt na ručně vyrobeném hrotu z ryzího zlata Au 750 potaženého rhodiem.

Elvis Presley Limited Edition 98

Slavné vystoupení Aloha From Hawaii se stalo základem i pro design limitované edice per Great Characters Elvis Presley Limited Edition 98. Víčko plnicího pera z ryzího zlata Au 750 zdobí orel z Elvisova kostýmu. Orel je vytvořen pomocí různých vrstev barevného laku uvnitř skeletonové konstrukce, přičemž každý jednotlivý kousek je laserován do různé hloubky tak, aby se na povrchu vytvořily rozličné barvy.

Horní část víčka zdobí plovoucí emblém značky Montblanc, pod kterým je zlatý prach. Malý sloupek ve středu kopule odkazuje na to, že koncert Aloha From Hawaii byl vysílán přes satelit, a zlatý prach evokuje ono elektrizující vystoupení Elvise, jehož svědky se tak staly milióny diváků. Tělo pera s výrazným kosodélníkovým vzorem je zdobeno citátem Elvis has left the building (Elvis opustil budovu) sestaveným z kontrastních písmen. Hrot z ryzího zlata Au 750 je ozdoben rytinou hitu Suspicious Minds.

Inkoust Old Glory Blue

Pro úplný zážitek z psaní přináší Montblanc i inkoust v limitované edici Old Glory Blue inspirovaný hvězdami a pruhy ze scénických kostýmů Elvise Presleyho, stejně tak jako zápisník z bílé teletiny s digitálním potiskem a designem orla ze cvočků.

Krásné a stylové kousky oslavující Elvise Presleyho koupíte v butiku Montblanc na ulici Pařížská 98/17 v Praze 1.

Zdroj foto: Montblanc

Autorem článku je Pavla Jelínková. Článek najdete v kategorii doplňky, módní značky a návrháři, ostatní, ostatní a značky a značkové oblečení.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu