Bvlgari podporuje vakcínu Oxford Astra Zeneca

Bvlgari podporuje vakcínu Oxford Astra Zeneca

6. leden 2021, Bvlgari, podpora, cytometr, očkování, vakcína, vakcína Oxford Astra Zeneca, Oxford, Astra zeneca

Sponzorované odkazy

V pondělí 4. ledna 2021 byla naočkována první osoba, kterou byl 82letý Brian Pinker, vakcínou vyvinutou společností AstraZeneca ve spolupráci s Oxfordskou univerzitou. Od tohoto týdne bude k dispozici více než půl miliónu dávek této vakcíny.

Značka Bvlgari úzce podporovala vývoj „oxfordské vakcíny“ od června roku 2020, kdy navázala filantropickou spolupráci s univerzitním Jennerovým institutem.

Sarah Gilbert, profesorka vakcinologie na Oxfordské univerzitě sdělila: „Dnešek je význačným dnem pro celý tým, který se na vývoji vakcíny podílel. Máme za sebou rok extrémně náročné práce v nestandardních podmínkách. Nyní, když nám výsledky klinických testů zajistily první autorizaci a využití vakcíny, stojíme před dalšími výzvami a budeme usilovat o získání dalších dat, která znásobí počty regulačních povolení. Naším cílem je umožnit vakcíně zachraňovat životy po celém světě."

Bvlgari daroval cytometr

Již dříve oznámili Jean Christophe Babin a profesorka Sarah Gilbert, jako zástupci značky Bvlgari a Oxfordské univerzity, význačný dar, který je součástí závazku společnosti Bvlgari k vybudování budoucnosti bez pandemických obav. Příspěvek od Bvlgari umožnil Oxfordu zakoupit nejmodernější průtokový cytometr, přístroj klíčový k vyvinutí kandidátní vakcíny.

Jean-Christophe Babin, prezident a generální ředitel společnosti Bvlgari, k tomu řekl: „Gratuluji Oxfordské univerzitě k tomuto jedinečnému činu. Jsme neuvěřitelně hrdí na to, že jsme se mohli skromným přispěním podílet na cestě plné výzev, na jejímž konci stojí nova vakcína. Těšíme se na další spolupráci s Oxfordem, která bude pokračovat i v následujících letech s cílem vymýtit další viry."

Stipendijní program

Díky daru společnosti Bvlgari mohl být na Oxfordské univerzitě rovněž zřízen stipendijní program pro výzkum vakcín (Bvlgari Scholarship for vaccine research). První dva stipendisté, Rebecca Makinson a Cameron Bissett, zahájili svá doktorská studia v říjnu 2020 výzkumem cíleným na imunitní odpověď na oxfordskou kandidátní vakcínu.

Profesorka Louise Richardson, vicekancléřka Oxfordské univerzity k tomu dodává: „Toto je skvělý den pro britskou vědu i university po celém světě. A především se jedná o výjimečný den pro mnoho lidí, jejichž životy zachrání právě tato vakcína. Jsme velkými dlužníky těch, kteří navrhli, vyvinuli, vyrobili a vyhodnotili vakcínu ChAdOx1."

Zdroj foto: Bvlgari, Pixabay.com

Autorem článku je Pavla Jelínková. Článek najdete v kategorii módní peklo a ostatní.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu