Jak nosit a kombinovat červenou barvu

Jak nosit a kombinovat červenou barvu

14. ledna 2021,

Červená barva vnáší do našeho života jistou dávku extravagance a novou energii. Můžete ji nosit celoročně, na jaře, v létě, na podzim i během zimy. Je velmi smyslná, ženská a ikonická.

Jak působí červené oblečení, jak vnést tuto barvu do šatníku a jak ji kombinovat?

Červená barva je vhodná pro každého. Nevěříte? Mnoho studií už totiž opakovaně potvrdilo, že v červeném oblečení působíme mnohem atraktivněji. Je to barva vášně, energie, síly a lásky. A všechny tyto aspekty si chceme vnést do života, aby nás naplnily vitalitou, sebevědomím a nadhledem. Pokud ji jednou vyzkoušíte, navždy se zabydlí ve vašem šatníku. Nikdy se jí už nebudete chtít vzdát.

Jak vnést červenou do šatníku

Tato barva nás pozitivně ovlivňuje, když ji máme na sobě. Působí na naše okolí i na nás samotné. Dáváme najevo sílu svojí osobnosti, a to se vždy vyplatí. Červenou můžete nosit kdykoliv. Při některých příležitostech byste měla ale být opatrnější. Stačí dát červené barvy méně, změnit střih nebo zvolit méně výrazné, tlumenější odstíny. Vyvarujte se červené barvy na pohřbu, na svatbě, ať nezastíníte nevěstu a na pohovoru, ať nepůsobíte příliš dominantně. Červenou kabelkou ovšem nic nezkazíte téměř při jakékoliv společenské příležitosti.

Červená peněženka

Jak vhodně červenou zkombinovat

Červená je dost nápadná barva. Pokud s ní teprve začínáte, měla byste nejprve vyzkoušet trošku decentnější verzi a svůj outfit ozvláštnit například červenými botami, červenou kabelkou nebo jinými doplňky, jako je šátek, šála, kožený opasek, náhrdelník, náramek i náušnice. Neuvěřitelně zaujmete červeným baretem, kšiltovkou, kloboučkem nebo jinou pokrývkou hlavy. Chcete působit rafinovaně? Karty a doklady tahejte z červené kožené peněženky!

Jak poznat správnou míru

Prvním odvážnějším krokem může být decentnější červený odstín nebo červený vzor na halence či svetru, kterým doplníte džíny. Tato kombinace vypadá vždy perfektně. Pokud máte na sobě červené šaty, doplňte červené lodičky, ale kabelku a další doplňky už volte v neutrální barvě. To platí i o červeném kabátu. Červené šaty s bílými puntíky nebo květovaným vzorem v kombinaci s teniskami nebo jinými nízkými botami budou méně nápadné, lodičky zase dodají na atraktivitě i eleganci.

Červená sukně

Odstíny červené nejen podle ročních období

Červená sluší téměř každé ženě, jen musí sebrat odvahu a vychutnat si pozornost, kterou jí přinese. Na podzim zvolte odstín bordó a červenou v tónu burgundského vína, v zimě se klidně oblečte do atraktivní červené a výraznější verze outfitu. Na jaře a v létě vsaďte na rozverné proužky, květy a puntíky. Volba té správné červené závisí také na odstínu pleti. Vyzkoušejte červenou i v kombinaci s bílou, černou, šedou, béžovou nebo hnědou barvou.

Autorem článku je Petra Havlíková. Článek najdete v kategorii dámské oblečení.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu