Jak si vybrat stylové a kvalitní polobotky do města

Jak si vybrat stylové a kvalitní polobotky do města

27. ledna 2021,

Kvalitní, pohodlné a stylové. Přesně takové by měly být vaše boty do města. Poradíme vám, jak vybrat ty pravé pro vaši nohu.

Dámské a pánské polobotky

Dámské a pánské polobotky jsou vhodné na jaro a na podzim. Dobře vám poslouží i v létě. Jsou odolné, prodyšné a chrání proti vlhkosti. Polobotky ladí s neformálním oblečením, obujete je na procházky, nákupy nebo do kina.

Elegance a outdoorová funkčnost

Při výběru bot do města většina lidí upřednostňuje vzhled před kvalitou. Kvalitní boty se zdravotní podrážkou jsou poměrně velkou investicí. Přesto byste na nich neměli šetřit a alespoň jedny si dopřát. Jakmile si je obujete, nebudete chtít žádné jiné. Jak vypadají boty, které v sobě snoubí eleganci a outdoorové vlastnosti?

  • Tvarovaná vložka stabilizuje chodidlo a odvádí přebytečný pot ven z boty.
  • Kvalitní podrážka na chodníku neklouže a hned tak se nesešlape.
  • Mezipodešev tlumí dopady a chrání klouby, prsty a kosti.
  • Svršek boty je odolný a případně nepromokavý.

Kvalitní podrážka

Na nohou stojíte celý den. Možná vás překvapí, kolik kilometrů naběháte jen po obchodech nebo s dětmi mezi školou a domovem. Vysoké podpatky si nechte do divadla, do města volte dámské polobotky s nízkou podrážkou. Pozornost také věnujte váze boty. Každý gram se počítá.

Prodyšnost

Říká se, že čím nižší váha tím vyšší prodyšnost. Právě ta je u bot velmi důležitá. Odvádí pot a vlhkost a zanechává nohy v suchu.

Membrána

Měly by mít městské boty membránu? Odpověď zní ano. Především, pokud boty nosíte na jaře nebo na podzim. Tedy v měsících, kdy více prší. Membrána nepropustí vodu dovnitř a vaše nohy zůstanou pěkně v suchu. Do kanceláře ale volte boty bez membrány. Proč? Jsou více prodyšné, odvádí pot a vlhkost.

Kdy boty vybírat

I výběr bot má svá pravidla. Mezi ty základní patří tato:

  • Boty kupujte odpoledne nebo večer. Po celém dni vám totiž lehce natečou. Ráno byste si mohli vybrat boty, které by vám později byly úzké.
  • Boty zkoušejte v ponožkách, které do nich chcete nosit.
  • Každá značka má jiné číslování bot. Nebojte se vyzkoušet různé velikosti.
  • Správně padnoucí bota dobře sedí kolem kotníku, netlačí a nevyzouvá se.
  • Bota by se měla ohýbat v přední části. Ne uprostřed. A rozhodně by neměla být jako z kamene.
  • Vždy vyzkoušejte obě boty a pořádně se v nich projděte.

Pokud si jen trochu nejste výběrem jisti, nákup odložte. Ty pravé boty na vás čekají jinde. Kvalitní polobotky poznáte snadno. Sednou vám jako ulité. Ani po celodenním chození vás nebude bolet hlava, záda a budete mít stále dostatek energie.

Autorem článku je Petra Havlíková. Článek najdete v kategorii obuv.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu