Levi’s® = styl + udržitelnost

Levi’s® = styl + udržitelnost

18. března 2021, Levi’s®, styl, udržitelnost

Sponzorované odkazy

Ochrana naší planety se stává klíčovou součástí kolekcí Levi’s®. Ještě je čas, odvrátit katastrofické dopady změn klimatu, proto Levi’s® neustále rozšiřuje udržitelné postupy výroby a prodeje.

Zavádí inovativní materiály, například bavlnizované konopí, i technologie, třeba Water

Druhá přirozenost

Kolekce pro jaro a léto s názvem „Druhá přirozenost“ je inspirovaná přírodou. Kombinuje volnější, praktičtější outdoorový styl, momentálně převažující v ulicích i na přehlídkových molech, s řadou udržitelných materiálů. Například certifikovaná organická bavlna je pěstovaná bez chemických pesticidů, a tak přispívá to ke zdravější a čistší půdě i vodním tokům.

Konopí s tencelem

Tzv. bavlnizované konopí bylo představeno už v roce 2019 v kolekci Levi’s® Wellthread™ a nové produkty jsou až z 55% konopné směsi. Konopí je totiž méně náročné na spotřebu vody a pesticidů než běžně pěstovaná bavlna, ale konopné vlákno nebylo kvůli své hrubosti oblíbeným materiálem pro výrobu oblečení. Proto Levi’s® s odborníky vyvinul inovativní proces „bavlnění“, díky kterému je konopná příze na omak stejně měkká a pohodlná jako bavlna.

Udržitelná alternativa viskózy – Tencel™, je jemné vlákno pocházející ze zodpovědně těženého dřeva. Udržitelně obhospodařované lesy, farmy a plantáže pomáhají zachovávat staré vzrostlé lesy s bohatou biodiverzitou. Tencelové vlákno navíc absorbuje vlhkost lépe než bavlna, je jemnější než hedvábí a chladivější než len. Polyester je zase z recyklovaných plastových lahví a jiného plastového odpadu.

Volnost a přirozený pohyb

Kolekci vévodí volné střihy. Dámská řada džínů High Loose s vysokým pasem a širokými nohavicemi se rozrostla o střih Tailored High Loose se sámky v pase, které jim dodávají dobrodružnější siluetu, High Loose Taper s mrkváčovými nohavicemi nebo Loose Straight se středně vysokým pasem a rovnými nohavicemi.

Pánské části vévodí Stay Loose, oblíbené džíny s volným střihem inspirovaným 90. lety a nová verze Stay Loose Pleated se sámky v pase. Přichází nový džínový střih Levi’s® 551®Z Authentic Straight inspirovaný původními vysráženými džíny Levi’s® 551 na zip z roku 1961, nebo nová řada rovných či jen velmi lehce se zužujících nedenimových kalhot XX Straight Chino a XX Stay Loose Pleated Chino.

Udržitelné materiály najdete napříč celou řadou topů včetně kultovních westernových košil a džísek v pánském i dámském provedení.

Budoucí čas

Levi’s® navrhuje své produkty tak, aby obstály ve zkoušce časem. Pokud své oblíbené kousky obnosíte, můžete je přinést do Levi’s® Tailor Shopu, kde vám je buď opraví nebo přetvoří v něco nového. Cílem je cirkulární systém, ve kterém lze kvalitní a odolné výrobky později recyklovat a přeměnit na výrobky nové.

Sníží se tak nejen objem odpadu, ale i poptávka po nových surovinách. Levi's® tak pomáhá svým zákazníkům omezovat plýtvání a prodlužovat životnost jejich džínových kousků.

Zdroj foto: Levi’s®

Autorem článku je Pavla Jelínková. Článek najdete v kategorii dámské oblečení, módní značky a návrháři, pánské oblečení a značky a značkové oblečení.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu