Cartier Sixième Sens par Cartier: oduševnělá krása

Cartier Sixième Sens par Cartier: oduševnělá krása

28. července 2021, kolekce Cartier, kolekce Sixième Sens par Cartier, Cartier Sixième Sens par Cartier: šperky,

Sponzorované odkazy

Umělecká forma s unikátní emocionální silou. Nová kolekce klenotnického domu Cartier Sixième Sens par Cartier zosobňuje oduševnělost, která je typická pro šperky vysokého šperkařství.

Kolekce je dokonalým spojením precizního uměleckého zpracování a schopnosti vyvolávat i ty nejhlouběji ukryté emoce, zachycené mezi překvapením a úžasem.

Technika l’œil

Pomocí techniky trompe l’œil vytvářejí šperky trojrozměrný dojem grafických vzorů, optických iluzí a umění evokace. Drahokamy při kontaktu s pokožkou ožívají a v jiskřivém světle započínají svou odvážnou a zároveň jemnou hru.

Kolekce Sixième Sens par Cartier

Kolekce Sixième Sens par Cartier zahrnuje 7 exkluzivních setů náhrdelníků s doplňujícími náušnicemi, a prstenů, které svým uměleckým zpracováním, propracovanými detaily a fascinující nápaditostí doslova berou dech.

Golshifteh Farahani a náhrdelník Pixelage

Náhrdelník Pixelage

Dominantou kolekce je náhrdelník Pixelage odkazující na známý obraz pantera, emblematické šelmy, s níž je značka Cartier neodmyslitelně spjata. Leštěné onyxy na náhrdelníku Pixelage symbolizují mramorovanou kožešinu s bílými, žlutými a oranžovými diamanty, které umocňují hustotu srsti se zlatými odlesky a třemi zlatými topazy o celkové váze 27.34 karátu.

prsten Phaan

Prsten Phaan

Skutečné kouzlo prstenu Phaan s rubínem o váze 8.20 karátu se odhalí v okamžiku, kdy na něho dopadne přímé světlo. Za architekturou prstenu se ukrývá stupňovitá konstrukce, ve které je přímo pod rubínem zasazen čtyřkarátový růžový diamant zesilující červený odstín rubínu. Kolem středového kamene jsou umístěny diamanty trojúhelníkového tvaru a rubínové korálky v důmyslné konstrukci s otvory, které zachycují světlo a směřují ho přímo do středu prstenu.

Golshifteh Farahani a náhrdelník Meride

Náhrdelník Meride

Zdánlivá jednoduchost a čistota motivu náhrdelníku Meride vyjadřují jeho sílu. Diamanty, onyx a křišťál tvoří hypnotizující šachovnici v nekonečném pohybu. Šperk vytváří optickou iluzi díky mistrnému provedení, kdy je každý jeho kus upevněn na různé úrovni. Pohyb, rytmus, prostor i čas se ztrácejí ve vzácné mozaice drahých kamenů. Rozostření perspektivy je doplněno hrou materiálů a světla mezi zrcadlově leštěným kovem a grafickým černým onyxem.

prsten Parhelia

Prsten Parhelia

Přitažlivost prstenu Parhelia s centrálním kabošonem safíru o váze 21.51 karátu s intenzivním modrým odstínem vycházejícím zevnitř kamene je neodolatelná. Pět oblouků osazených diamanty a smaragdy se rozbíhá z každé strany safíru jako kruhy po vodní hladině. Černý lak vytváří efekt stínu a pohybu, umocněný šířkou prstene rozprostírajícího se přes tři prsty ruky s mírně pohyblivými špičkami. Absolutním zdokonalením je možnost motiv odepnout a nosit jako brož.

náhrdelník Alaxoa

Náhrdelník Alaxoa

Podmanivá struktura a intenzivní barva safírového náhrdelníku Alaxoa dokládají složité a precizní řemeslné zpracování, kdy je technikou navlékání dosaženo třásňového efektu. Umělečtí šperkaři nejprve vyberou smaragdy podle jejich barvy a velikosti, a následně zváží jejich harmonii, symetrii a správné umístění v kompozici, než je propojí pomocí speciální techniky. Vzniká dokonalá kaskáda živých smaragdů padající kolem krku, oživená diamantovými odlesky propůjčujícími třpyt každému pohybu.

náhrdelník Sharkara

Náhrdelník Sharkara

Hra s variací barev stejných odstínů na náhrdelníku Sharkara propojuje turmalíny a safíry v růžové barvě, prozářené oranžovými granáty a diamanty. Rovné linie a křivky jsou v dokonalé rovnováze a design náhrdelníku, vzbuzující svým tvarem a barevným provedením dojem šťavnatých plodů, podtrhuje velkorysý objem šperku.

náhrdelník Coruscant

Náhrdelník Coruscant

V kolekci nechybí náhrdelník Coruscant se šesti různými diamantovými brusy – ve tvaru draka, osmihranný, trojúhelníkový, bagetový a briliantový. Každý odrážející světlo z jiného úhlu. Náhrdelník vyznačující se přísnou geometrií má strukturu vzájemně propletených briliantových linií připomínající těsně utažený cop vedoucí k trojici hlavních kamenů: tříkarátovému diamantu ve tvaru draka, diamantu osmihranného brusu o váze 1.62 karátu a diamantu smaragdového brusu o váze 1.54 karátu.

Golshifteh Farahani

Ambassadorkou kolekce je Golshifteh Farahani

Ambasadorkou nové kolekce vysokého šperkařství Sixième Sens par Cartier se stala herečka a přítelkyně domu Cartier, Golshifteh Farahani. Rodačka z Teheránu je úspěšnou herečkou, zpěvačkou a hudebnicí s dvacetiletou kariérou. Tato tvůrčí osobnost s lehkostí přechází mezi uměleckými filmy a hollywoodskými produkcemi. Z červených koberců je známá pro svůj styl a eleganci. Její mnohostranná osobnost je dokonalým ztělesněním vysokých šperků Cartier, které čerpají inspiraci z rozmanitého a multikulturního dědictví.

Zdroj foto: Cartier

Autorem článku je Pavla Jelínková. Článek najdete v kategorii šperky a hodinky.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu