Louis Vuitton a Fornasetti: svět módy ve světě umění

Louis Vuitton a Fornasetti: svět módy ve světě umění

2. září 2021, Louis Vuitton, Louis Vuitton a Fornasetti, Fornasetti, móda, umění

Sponzorované odkazy

Nejnovější spolupráce módního domu Louis Vuitton, za níž stojí Nicolas Ghesquière, umělecký ředitel dámských kolekcí, prozkoumává kreativní bohatství ateliéru Fornasetti.

Všestranná kolekce předvádí ikonické, ručně malované obrazy, které okouzlují milovníky umění a designu již od roku 1940, kdy Piero založil svůj ateliér.

Kolekce podzim a zima 2021

Prvním aktem vzájemné spolupráce je kolekce pro sezónu podzim/zima 2021, která zakomponovává úžasné vizuální objekty Fornasetti do jednotlivých modelů. Kolekce byla odhalena ve spektakulárních prostorách galerií Michelangelo a Daru v Louvru. Díky Fornasettiho designu s nádechem starobylosti rozehrává ideu cestování časem a kreativní dialog s řeckými, etruskými a římskými sochami, které se v muzeu nachází.

Modely v aktuální kolekci zdobí specifická témata a umělecká díla ateliéru Fornasetti, která vybral Nicolas Ghesquière ve spolupráci s Barnabou Fornasettim, uměleckým ředitelem ateliéru Fornasetti ,a svými týmy, z milánského archivu Fornasetti, jež zahrnuje 13.000 položek. Modely i doplňky okouzlí bohatou kombinací barev, textur a tradičních technik, jako je žakár, výšivka či laserový potisk. Oslnivý ilustrovaný svět Fornasetti se prolíná s moderním a výrazným stylem Nicolase Ghesquièra.

Samet v hlavní roli

Zlatým hřebem kolekce jsou sametové šaty, lesklé žerzejové topy s potiskem Fornasettiho kreseb antických soch, aplikovaných speciálním high-tech procesem, fleecové mikiny s kapucí či klasické kostýmy. Potisk v duchu ateliéru Fornasetti se objevuje i na kabátech, v barevné a zlaté verzi.

I limitovaná edice

Na přehlídkovou kolekci naváže širší limitovaná kolekce, jejíž součástí bude výběr produktů značky Louis Vuitton, zdobených motivu ateliéru Fornasetti, jako jsou budovy, zámky, klíče a portréty.

Najdeme v ní také úžasnou verzi kabelky Cannes z transformované kůže, zdobenou nádhernými černobílými architektonickými kresbami Fornasetti, které odkazují na renesanční Baptisterium ve Florencii. Těšit se můžeme také na přepracovanou verzi Petite Male, která díky potištěné metalické kůži působí jako optická iluze.

Spolupráce značky Louis Vuitton a ateliéru Fornasetti má smysl pro experimentální tradicionalismus, který je oběma módním domům blízký: je efektní směsí inovátorské kreativity i řemeslného umění značky Louis Vuitton a magického a vizionářského vyobrazení světa Fornasetti.

Zdroj foto: Louis Vuitton

Autorem článku je Pavla Jelínková. Článek najdete v kategorii dámské oblečení, módní značky a návrháři a značky a značkové oblečení.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu