Bulgari Bulgari: ikonický model, který boří zažité standardy

Bulgari Bulgari: ikonický model, který boří zažité standardy

18. září 2021, hodinky Bulgari Bulgari 2021, hodinky, Bulgari, BB, 2021

Sponzorované odkazy

Seznamte se s hodinkami Bulgari Bulgari 2021, ikonickým modelem, který si neohroženě razí cestu napříč dekádami. Jsou volnomyšlenkářské, nadčasové a rafinované. Nebo také černé či stříbrné, urbanistické a moderní.

Historie hodinářství je naplněna tisícovkami nejrůznějších modelů. Většina z nich má omezenou životnost a pouze hrstka určitým způsobem vyniká a dokáže si vydobýt trvalé uznání a obdiv. Pokud bychom měli vyjmenovat některé z těchto ikon, byly by to například ty, spojené s historií dobývání vesmíru, hodinky s oboustranným pouzdrem nebo modely s designem inspirovaným tanky z 1. světové války.

Do této elitní skupiny bezesporu patří dvojité gravírování na lunetě, které je připomínkou mocného římského impéria. Tyto proslulé prvky jsou neoddělitelně spjaty s konkrétními modely, spíše než se značkou výrobce jako takovou. Díky své unikátnosti si ikonické modely dokázaly udržet nadčasovou atraktivitu a zároveň zachovat nádech modernosti.

Hodinky Bulgari Bulgari

Jsou známé spíše pod iniciálami BB – byly poprvé představeny před téměř 45 lety a představují jeden z těchto výjimečných výtvorů. Kráčejí s námi dekádami a neztrácejí nic ze svých primárních atributů: uchovávají si typický kulatý, jednoduchý tvar, který podporuje jejich současný a modernistický design.

Nesmíme zapomenout ani na avantgardní detaily, třeba v podobě dvojitého gravírování na lunetě, upomínající na římské imperátory, kteří předváděli atributy své moci na ražených mincích. Zatímco většina módních domů podřizuje svou tvorbu aktuální době, značce Bvlgari se podařilo vytvořit estetický symbol, který je stále in. Silněji než kdy dřív září právě v dnešní době, kdy hraje identifikace a vyobrazení brandu klíčovou roli.

Bold and Beautiful

Hodinky jsou určeny pro výrazné osobnosti (v duchu iniciál BB a hesla Bold and Beautiful). Díky velké všestrannosti dávají prostor pro širokou paletu nejrůznějších interpretací. Pro ženy, které touží po hodinkách jako symbolu, je určen model s ocelovým pouzdrem a stříbrným číselníkem s diamantovými indexy. Jsou svobodomyslné a nadčasové.

Černé a elegantní

Model BB v intenzivní černi se hodí pro všechny, kteří se nebojí překonávat limity. Jsou rebelské a moderní, temné a zářivé zároveň. Jejich tmavá duše pozvedne jakýkoliv outfit, a především za každých okolností boří zažité konvence. Jsou ztělesněním postoje, který nedává prostor konformitě. Jejich posláním je otřást existujícími módními kódy.

Hodinky Bulgari Bulgari jsou zkrátka navrženy tak, aby bořily obecné zásady a vytvořily nové módní vnímání.

Technické parametry hodinek

Bulgari Bulgari Black 103540 a 103557

 • 41 nebo 33milimetrové ocelové pouzdro, pokryté černou vrstvou DLC
 • dvojité gravírování na lunetě
 • korunka s černým keramickým diskem (41mm) či černým keramickým kabošonem (33mm)
 • ocelový náramek pokrytý černou vrstvou DLC
 • překlápěcí spona
 • voděodolnost do 50 (41mm) a 30 metrů (33mm)
 • mechanický strojek s automatickým nátahem u verze 41mm, hodiny, minuty, vteřiny a datumovka
 • quartzový strojek u verze 33mm, indikace hodin a minut
 • černý lakovaný číselník s ručně aplikovanými indexy

Bulgari Bulgari Silver 103455

 • 33milimetrové ocelové pouzdro, logo ve dvojitém gravírování na lunetě ocelová korunka osazená rubelitovým kabošonem a ocelový náramek
 • stříbrný tónovaný číselník osazený 12 diamantovými hodinovými indexy (0,21 karátu)
 • Quartzový strojek s indikací hodin a minut

Zdroj foto: Bulgari

Autorem článku je Pavla Jelínková. Článek najdete v kategorii šperky a hodinky.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu