Ralph Lauren – symbol klasické módy / Profil návhráře Ralpha Laurena

Ralph Lauren – symbol klasické módy / Profil návhráře Ralpha Laurena

27. září 2008, Ralph Lauren, polo tričko, polotričko, polo Ralph Lauren, Ralph Lauren polo, ralphlauren.com, Ralph Lauren e-shop, Ralph Lauren Cross

Sponzorované odkazy

Když se řekne polo tričko, okamžitě se většině z nás vybaví jméno Ralph Lauren a slavné logo hráče póla na koni. Za čtyřicet let od svého založení se Ralph Lauren stal ztělesněním klasické módy a se svými řadami Polo/Ralph Lauren for Men, Ralph Lauren for Women, Double RL a Ralph Lauren Home si získal milióny příznivců. Kdo je však ten muž, který stojí za úspěchem značky Ralph Lauren?

Ralph Lauren – symbol klasické módy / Profil návhráře Ralpha Laurena (http://www.luxurymag.cz)Ralph Lauren (vlastním jménem Ralph Rueben Lifshitz) se narodil 14. října roku 1939 v newyorském Bronxu do aškenázské rodiny pocházející z Běloruska. Ralpha a jeho tři starší bratry vychovávala jejich matka, zatímco jejich otec maloval pokoje. Ralph tedy již od začátku věděl, že nic na světě není zadarmo a protože už od mládí se zajímal o módu a chtěl se stylově oblékat, pracoval po škole, aby si vydělal na drahé obleky.

Člověk by si myslel, že Ralph Lauren navštěvoval školu módního návrhářství, ale ve skutečnosti studoval obchod na City University of New York, ale školy nechal po dvou letech a nastoupil do služby v americké armádě. Po návratu z armády si přivydělával jako prodavač u firmy A. Rivetz & Co., jež se zabývala výrobou kravat a tady Ralpha poprvé napadlo si otevřít svůj vlastní podnik. A tak v roce 1968 společně s bratrem otevírá společnost Polo fashions.

Ralph Lauren – symbol klasické módy / Profil návhráře Ralpha Laurena (http://www.luxurymag.cz)

V šedesátých letech Ralph Lauren měl v úmyslu rozšířit svou řadu širokých kravat, ale obchodní dům Bloomingdale's na něho naléhal, ať z kravat odstraní své jméno a ať své kravaty vyrábí užší. Ralph však na podmínky obchodního domu nepřistoupil a udělal dobře. Potom, co Bloomingdale's vi­děl úspěch značky, plazil se k Ralphovi po kolenou. V osmdesátých letech se kromě pánských triček a obleků, zaměřil i na dámské a dětské oblečení, parfémy a bytové doplňky.

Skutečnost, že Ralph Lauren je dnes velmi chtěnou značkou, potvzuje i to, že v populárním americkém sitcomu Přátelé v této firmě pracuje Rachel a samotný Ralph Lauren si v seriálu zahraje.

Společnost Ralph Lauren se díky Laurenově inovativnosti a obchodnickému umu stala firmou, jejíž kapitál činí 900 milionů dolarů. Ralph Lauren nebyl jen prvním návrhářem, který měl svůj vlastní obchod, nýbrž také prvním návrhářem, jenž zákazníkům prodal svou lifestylovou vizi. Ralph Lauren prodává víc než jen oblečení a doplňky pro dům, Ralph Lauren prodává lifestylový obraz plný kultivovanosti, kvality a vkusu.

Ralph Lauren – symbol klasické módy / Profil návhráře Ralpha Laurena (http://www.luxurymag.cz)

zdroje: www.ralphlauren.com http://www.infomat.com/…hlauren.html http://fashion-forum.org/…-lauren.html http://en.wikipedia.org/…Ralph_Lauren

Autorem článku je Beata B.. Článek najdete v kategorii módní značky a návrháři.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu